/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Rašytojui Donaldui Kajokui paskirta Dainavos krašto Vinco Krėvės-Mickevičiaus literatūrinė premija

2023 rugsėjo 12 d.

Nuoširdžiai sveikiname rašytoją Donaldą Kajoką, kuriam paskirta antroji Dainavos krašto Vinco Krėvės-Mickevičiaus literatūrinė premija už prozos kūrinių trilogiją „Kazašas”, „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys” ir „Skudurėlių šventė”!

Donaldas Kajokas, geriau žinomas kaip poezijos meistras, pasukęs prozinio pasakojimo keliu, abejingų nepaliko. Autorius savo prozos kūriniuose nevengia ir poetinių tekstų, temų, ir aliuzijų į poetinę harmoniją.

Naujausias D. Kajoko kūrinys „Skudurėlių šventė“ – filosofinis romanas, kuriame vaizduojami žmogaus vidaus ir jo slėpiningų galių tyrinėjimai, šviesos siekis. Knygoje susipina judaizmas ir graikų mitai, kuriuos papildo teologinė tematika ir įvairių kultūrų patirtys. Išskirtinė romane yra pagrindinio veikėjo Gabrieliaus Aušauto istorija. Išsamiai ir motyvuotai atskleidžiami jo vidiniai pokyčiai, santykis su išoriniu pasauliu, vaizduojamas ypatingas santykis su gamta ir savimi. Autorius kūrinyje nevengia ir magiškojo realizmo, atveria sapnų pasaulio slėpinius. Donaldo Kajoko trilogija pasižymi aukšta menine verte, estetine išraiška, kūrinio idėjos ir įgyvendinimo originalumu. Svarbiausia – autoriui rūpinti tematika labai artima 𝑘𝑟𝑒̇𝑣𝑖𝑠̌𝑘𝑎𝑖. D. Kajokui, kaip anuomet ir V. Krėvei, svarbios žmogaus vidinio pasaulio temos, gamtiškasis pasaulis ir žmogaus santykis su juo, mitinės universalijos. Rašytojus sieja žmogui aktuali ir svarbi tematika.

Dainavos krašto Vinco Krėvės-Mickevičiaus literatūrinės premijos steigėja – Alytaus regiono plėtros taryba. Iškilmingas premijos įteikimas įvyks per V. Krėvės-Mickevičiaus gimtadienį, spalio 19-ąją, jo gimtinėje Subartonyse.

Kaunorasytojai.lt informacija