Atgal į sąrašą

Rašytojas Laurynas Katkus rezidencijoje Vysbadene

2022 liepos 13 d.

Rašytojų sąjungos fondas šiais metais organizuoja ne tik Pagalbos rezidencijas Ukrainos rašytojams, bet tęsia ir Rašytojų rezidencijų mainų programą su Vokietijos Heseno žemių literatūros taryba.


Šią vasarą rezidencijoje Vysbadeno literatūros namuose „Villa Clementine” viešėjo rašytojas Laurynas Katkus. Liepos 8 d. drauge su vertėju Markusu Roduneriu Laurynas Katkus pristatė ką tik vokiečių kalba išleistą romaną „Schwankende Schatten” (KLAK Verlag), dalyvavo susitikime su Vasario 16-osios gimnazijos Huttenfelde mokiniais ir mokytojais, o svarbiausia – rašė naują romaną!

Vokietijos skaitytojams Laurynas Katkus, Leipcige ir Berlyne studijavęs lyginamąją literatūrą, yra gerai pažįstamas: vokiškai išleistos šios jo knygos: „Tauchstunden: Gedichte”, 2003; „Kabuff: Essays”, 2011; „Moskauer Pelmeni”, 2017; Lietuvos šalies viešnios prisistatymui Leipcigo knygų mugėje L. Katkus parengė leidinį „100 Jahre litauischer Literatur”, 2017. Nemažai jo kūrybos paskelbta periodinėje bei kultūrinėje Vokietijos spaudoje.


Rašytojų sąjungos fondo projektą „Rašytojų ir vertėjų susitikimai 2022“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Hessischer Literaturrat