/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Liudo Dovydėno premija 2023 metais nepaskirta

Lietuvos rašytojų sąjunga praneša, kad šiemet Liudo Dovydėno premija Vertinimo komisijos sprendimu neskiriama.

Rašytojo ir žurnalisto Liudo Dovydėno (1906–2000) premija teikiama nuo 2008-ųjų. Jos mecenatas – Jungtinėse Amerikos Valstijos gyvenantis rašytojo sūnus fotomenininkas Jonas Dovydėnas.  

Premijos laureatais yra tapę rašytojai Romualdas Granauskas, Leonardas Gutauskas, Vytautas Martinkus, Valdas Papievis, Vladas Kalvaitis, Donaldas Kajokas, Grigorijus Kanovičius, Kristina Sabaliauskaitė, Birutė Jonuškaitė, Sigitas Parulskis, Markas Zingeris, Rugilė Audenienė ir Ieva Dumbrytė.

Šiemet premijai buvo pasiūlyti šeši kandidatai: Akvilina Cicėnaitė („Anglų kalbos žodynas“), Juozas Gaižauskas („Pasibaidęs Dievo žirgas“), Marius Ivaškevičius („Tomas Mūras“), Loreta Jastramskienė („Visada, Tėve, bus Amerika“), Jurga Vilė („Nukritę iš Mėnulio. Sapnas apie Oskarą Milašių ir kitus paukščius“), Agnė Žagrakalytė („Triukšmaujantys: katalikai“).

Vertinimo komisijoje dirbo Premijos mecenatas Jonas Dovydėnas, jo deleguoti atstovai – Marius Burokas, Audrius Ožalas ir Kristina Sabaliauskaitė, Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai – Laimantas Jonušys ir Alvydas Šlepikas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto delegatė Solveiga Daugirdaitė.

Dalies Komisijos narių teigimu, ne visi pateikti kūriniai atitiko premijos įstatuose minimus reikalavimus.  

„Premijos skyrimas ne romanui, o kito žanro kūriniui prieštarautų premijos įstatams. Taip sutapo, kad šiemet buvo nominuotos 3 knygos, kurios nėra romanai, o tarp likusių komisija lyderio neišrinko“, – susiklosčiusią situaciją apibendrino komisijos sekretorė rašytoja Kristina Sabaliauskaitė.

„Šiemet dalis pasiūlytų kūrinių neatitiko įstatų reikalavimų, o  likusieji nesurinko komisijos daugumos balsų“,– pabrėžė komisijos pirmininkas, poetas ir vertėjas Marius Burokas.

Komisijos daugumos nuomone buvo nuspręsta šiais metais premijos neskirti.