Atgal į sąrašą

Kviečiame susipažinti su šiųmečio „Poezijos pavasario“ viešnia iš Estijos – Doris Kareva

2023 gegužės 2 d.

Artėjant 59-ajam „Poezijos pavasariui“, kviečiame susipažinti su šiųmečiais užsienio svečiais. Šiandien pristatome pirmąją būsimo renginio viešnią – poetę, vertėją, kultūros veikėją iš Estijos Doris Kareva.

1983 m. Tartu universitete baigė romanų-germanų filologijos studijas. Nuo 1979 m. dirbo kultūros savaitraštyje Sirp. 1992–2008 m. Estijos nacionalinės UNESCO komisijos vyriausioji sekretorė, dabar – literatūros žurnalo Looming grožinės literatūros redaktorė. Išleido dešimtis poezijos rinkinių ir kelis prozos kūrinius, išvertė eilėraščių, esė ir pjesių, yra sudarusiusi estų ir verstinės poezijos antologijų (iš anglų k.), dalyvavusi daugybėje renginių Estijoje ir užsienyje.

Karevos poezija versta į keliasdešimt kalbų, daug estų, anglų, švedų, olandų, italų ir kt. šalių kompozitorių jai yra sukūrę muziką. Pagal jos kūrinius pastatyti teatro ir baleto spektakliai: Mandragora Talino miesto teatre (2003), Sapnų kavinė Rakverės teatre (2010), Dievų akivaizdoje. Po pasaulio Nacionaliniame operos teatre „Estonia“ (2012). Autorė pagerbta ne tik literatūros premijomis: dusyk pelnė Estijos Respublikos valstybinę kultūros premiją (1983, 2005), 2001 m. – Baltosios žvaigždės 4-ojo laipsnio ordiną.

Fotografas – Kaido Vainomaa.