Atgal į sąrašą

Įvyko festivalis „Vilnius Gdanske 2021“

2021 rugsėjo 7 d.

Tradicinis festivalis Vilnius Gdanske šiais metais vyko rugsėjo 3-5 dienomis Gdansko Forumo aikštėje.

Labai džiugu, kad jau trečius metus Festivalio programoje yra gausu ir literatūrai skirtų renginių. Šiais metais LR kultūros atašė Lenkijoje Rasa Rimickaitė Festivalio metu kalbėjo apie naujausius šiuolaikinės lietuvių literatūros vertimus į lenkų kalbą,  o Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė Augustinienė pristatė šią vasarą pasirodžiusį trijų Baltijos šalių literatūros žurnalą anglų kalba ‘No More Amber – The Baltic Literary Review’ ir į lenkų kalbą išverstą savo romaną „Maranta“. LRS narys Romualdas Mieczkowskis pristatė savo dvi naujausias knygas Buvo sau Fabijoniškės (Były sobie Fabianiszki) ir Mano barbaras (Mój barbarzyńca), taip pat  Vaivadijos ir miesto centrinėje bibliotekoje Gdanske  buvo atidaryta jo parengta fotografijų paroda Česlavo Milošo sugrįžimai į Lietuvą. Visus renginius organizavo ir moderavo Festivalio meno vadovas, juristas ir poetas Tomaszas Snarskis.

Birutė Jonuškaitė taip pat dalyvavo diskusijoje apie Gdansko, Vilniaus ir baltų tapatybes, pasienį ir daugiakultūriškumą. Literatūrinio ir kultūrinio bendradarbiavimo tema turėjo progos pakalbėti per darbinį susitikimą su Gdansko miesto prezidente Aleksandra Dulkiewicz, LR ambasadoriumi Lenkijoje Eduardu Borisovu, Vilniaus vicemere Edita Tamošiūnaite bei Gdansko ir Vilniaus savivaldybių delegacijomis.

Įvairius kultūrinius renginius paįvairino iš Vilniaus atvykę Rokas ir Eglė Kašėtos,  bei muzikos grupės Fajerlech, Planeta Polar, Will’N’Ska.