/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Druskininkuose ir Krasnagrūdoje vyksta dešimtasis „Literatūros seimelis“

2023 rugpjūčio 31 d.

2023 m. nuo rugpjūčio 29 iki rugsėjo 2 dienos vyksta jau dešimtasis, jubiliejinis, lietuvių ir lenkų „Literatūros seimelis“, Sejmik Literacki

Šiemet „Seimelis“ į renginius kviečia Druskininkuose ir Krasnagrūdoje.

„Seimelio“ idėja gimė 2012 m. Lietuvos literatūros vertėjų sąjungoje, 2013-uosius paskelbus Lenkų literatūros metais. Idėjos įgyvendinimo vieta buvo pasiūlyta pusiaukelė tarp Vilniaus ir Varšuvos – Krasnagrūdoje esantis Cz. Miłoszo dvaras, kuriame įsikūręs „Tarptautinis dialogo centras“. Jo vadovai Małgorzata ir Kszysztofas Czyżewskiai entuziastingai priėmė šį sumanymą ir jis tapo realybe – pirmasis „Abiejų Tautų Respublikos literatūros seimelis“ įvyko 2013 metų rugpjūčio pabaigoje Krasnagrūdoje. Nuo 2014 m. „Seimelio“ organizavimo darbus Lietuvoje perėmė Lietuvos rašytojų sąjunga, o kasmet vykstantys „Seimeliai“ per šią sąjungą finansuojami Lietuvos kultūros tarybos.  Prie „Seimelio“ įgyvendinimo prisideda ir „Paribio fondas“, LR ambasada Varšuvoje, daugybė kitų organizacijų, kūrėjų ir vertėjų. 

Taigi jau  dešimt metų „Literatūros seimelio“ metu  susitinka abiejų šalių kūrėjai ir vertėjai, vyksta vertimų ir kūrybinių mainų dirbtuvės, įvairūs kiti renginiai dirbtuvių dalyviams ir visuomenei, o po jų lietuvių autorių kūrybos vertimai į lenkų kalbą pasirodo kultūrinėje spaudoje ir yra išleidžiami atskiromis knygomis.

Šiais metais „Seimelio“ dalyvius svetingai priėmė viešbutis „Dainava“, o itin jaukią erdvę darbui suteikė Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka: jos kolektyvas, vadovaujamas šaunios direktorės Laimos Žėkienės, širdingai rūpinosi „Seimelio“ dalyviais, kurie pasijuto kaip namuose. Ačiū joms.

Rugsėjo pirmą dieną iškilmingas „Seimelio“ minėjimas vyko Krasnagrūdoje,  Cz. Miłoszo dvare. 

Projekto įgyvendinimą remia Lietuvos kultūros taryba

Vlado Baziūno fotografijose – akimirkos iš 2023 m. vertimo dirbtuvių Druskininkuose.