/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Dešimtajame „Literatūros seimelyje“ pristatyta poezijos rinktinė ir įteiktos LR kultūros ministro padėkos

2023 rugsėjo 6 d.

Šiais metais į Lietuvos rašytojų sąjungos vykdomą projektą „Literatūros seimelis“ (lenk. Sejmik Literacki) susirinkę
rašytojai ir vertėjai iš Lietuvos ir Lenkijos tris dienas dirbo Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Po Druskininkuose įvykusių vertimų dirbtuvių ir šių dirbtuvių dalyvių kūrybos skaitymų visuomenei rugsėjo 1 dieną „Literatūros seimelis“ persikėlė į Krasnagrūdą.

Krasnagrūdoje, Cz. Miłoszo dvare, vyko iškilmingas „Literatūros seimelio“ dešimtmečio minėjimas. Jo metu buvo pristatyta ką tik „Paribio fondo“ išleista šiuolaikinės lietuvių poezijos vertimų į lenkų kalbą rinktinė Pauzy w milczeniu, kurią (po ilgų ginčų „Literatūros seimelio“ metu) nutarta lietuviškai pavadinti „Tylos įtrūkiai“.

Rinktinės sudarytojos, vertėjos Agnieszka Rembiałkowska ir Joanna Tabor atrinko po keletą visų įvykusių „Literatūros seimelių“ dalyvių eilėraščių ir pateikė lenkų skaitytojams gražų lietuvių poezijos spektrą.

Renginio metu LR kultūros ministerijos patarėja Rūta Lazauskaitė įteikė tris LR kultūros ministro Simono Kairio padėkos raštus ilgamečiams renginio organizatoriams Małgorzatai ir Kszysztofui Czyżewskiams, Agatai Szkopińskai ir Birutei Jonuškaitei. Birutei Jonuškaitei prie padėkos buvo įteiktas ir Kristijono Donelaičio medalis.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.