Atgal į sąrašą

Birželio 6 dienos Antradienio puslapiuose – poetas Marius Burokas

2017 birželio 5 d.

Trečiasis „Antradienio puslapių“ sezonas jau prasidėjo, o birželio 6 dieną, 20 val. Salione vyks poeto Mariaus Buroko poezijos vakaras. 

Marius Burokas – tikrų tikriausias šių laikų knygnešys. Jis moka knygas ne tik skaityti, bet ir kitam padeda neišklysti iš geros, kokybiškos literatūros pasirinkimo kelio, yra profesionalus nuotraukų ieškotojas, dalykų pastebėtojas, vis dar stebėtis mokantis žmogus, įdomus pašnekovas, o jo draugystės feisbuke jau senokai perkopė trijų nulių zoną. Tiesa, nepaisant visko, Marius yra poetas, vertėjas, literatūros kritikas, Vilnius Review redaktorius. Jis taip pat yra tėtis, vyras, pusbrolis, kaimynas, bendradarbis, pėstysis. Marius netiki prietarais, bet iki šiol negali paneigti, kad jei kažkas beldžia į duris, lauk svečių. 

„Idealu būtų dieną, dvi ar net savaitę skirti pasivaikščiojimui, nes žingsnių ritmas labai padeda rašyti – yra tam tikras ryšys tarp ėjimo ritmo ir eilučių suguldymo. Rašymas gali „ištikti“ įvairiose vietose – kavinėse, viešojo transporto stotelėje, troleibuse.“ 

Mariaus Buroko poezija versta į lenkų, rusų, latvių, suomių, slovėnų, anglų, vokiečių, prancūzų ir ukrainiečių kalbas.

Nuotrauka Mariaus Morkevičiaus

SAVĘS APOLOGIJA

esu strėlė Sebastijono kraujyje
kaulinis pieštukas
išslydęs iš pirštų
nesuvaldomo rašymo berserko

esu save apsibrėžęs
nustatęs sau vietą ir laipsnį
galios jie
kol krisiu į nežinią

esu sidabrinis vamzdelis
įstatytas žodžiui į gerklę
su švilpesiu veržiasi oras
pro mano angas

esu iš portretų pranykęs
natiurmortuose smarkiai geriąs
nuo kuklumo nemirsiantis

esu
apie save jau girdėjęs

 

 Berserkas (arba berserkeris) – senovės skandinavų mitologijoje nepaprasta jėga apdovanotas, nesužeidžiamas mūšyje karys. Berserkai buvo laikomi apkerėtais arba šventojo pamišimo apimtais ir netgi mirtinai sužeisti kovodavo.

Burokas, Marius. Būsenos: Eilėraščiai. – Vilnius: LRS leidykla, 2005.