/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Vilnius – „Turnė Balstogė-Talinas 2023“ muzikinė stotelė. Stanisławo Łopuszyńskio fortepijono ir klavesino muzikos koncertas

2023 birželio 26 d.

2023 m. liepos 4 d. 18 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius)

Vilnius – „Turnė Balstogė-Talinas 2023“ muzikinė stotelė. Stanisławo Łopuszyńskio fortepijono ir klavesino muzikos koncertas Rašytojų klube.

Vilniaus publikai jau pažįstamas klavesinininkas ir pianistas, sugrįžtantis į Lietuvą jau liepą, kur surengs 5 koncertus, kurie yra muzikinės-sportinės iniciatyvos „Turnė Balstogė–Talinas 2023“ dalis.

Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas maloniai kviečia į talentingo muziko, dviratininko ir aktyvaus savanorio koncertą Vilniuje. Vakare Stanley atliks J. S. Bacho, C. Ph. E. Bacho, I. J. Paderewskio ir kt. kūrinius bei savo improvizacijas.

Koncerte taip pat pasirodys muziko pakviesta dainininkė Justyna Stankiewicz, su kuria atliks: „Jeszcze w zielone gramy“ (ž. Wojciecho Młynarskio, muz. Jerzio Matuszkiewicziaus), „W słowach ślad tylko został“ (ž. Jeremio Przyboros, muz. Jerzio Wasowskio) bei „Beauštanti aušrelė“ (ž. lietuvių liaudies, muz. M. K. Čiurlionio).

Įėjimas nemokamas.

„Turnė Balstogė-Talinas 2023“

Dviračiu su muzika – Stanisławo Łopuszyńskio koncertai Lietuvoje

Vilniaus publikai pažįstamas klavesinininkas ir pianistas Stanisławas Łopuszyńskis „Stanley“ sugrįžta į Lietuvą jau liepą, kur surengs penkis muzikinės-sportinės iniciatyvos „Turnė Balstogė–Talinas 2023“ koncertus.

Per 23 dienas menininkas dviračiu įveiks šimtus kilometrų, taip pat atlikdamas 14 koncertų 4 šalyse. Dviračio maršrutu bus gabenamas ir muziko klavesinas.

Stenley savo turnė pradės Balstogėje, kur birželio 29 d. 18 val. Sleńdzińskių galerijoje atliks atidarymo rečitalį. Lenkijoje dar skambins Augustave ir Krasnogrūdoje. Lietuvoje koncertuos Užutrakio Tiškevičių dvare, Rašytojų klube Vilniuje, Pabradės Švč. Mergelės Marijos, Šeimos Karalienės, bažnyčioje, Maišiagalos tradicinių amatų centre ir Biržų krašto muziejuje „Sėla“. Latviškame muzikinės kelionės dviračiu ruože koncertai vyks Daugpilyje, Rėzeknėje ir Rygoje. O Estijoje muzikas pasirodys Kablyje, Pernu ir Taline, kur liepos 21 dieną įvyks baigiamasis koncertas.

Stanley projekte dalyvauti pasikvietė dainininkę Dorotą Sacewicz, su kuria liepos 1 d. surengs vokalinį rečitalį. Publika išgirs baroko, klasicizmo, romantizmo ir XX a. muziką. Taip pat skambės džiazas ir improvizacijos. Taip pat klavesinininko kvietimu Vilniuje liepos 4 d. pasirodys Justyna Stankiewicz, kuri paįvairins pasirodymą savo vokalu. Drauge jie atliks: „Jeszcze w zielone gramy“ (ž. Wojciecho Młynarskio, muz. Jerzio Matuszkiewicziaus), „W słowach ślad tylko został“ (ž. Jeremio Przyboros, muz. Jerzio Wasowskio) bei „Beauštanti aušrelė“ (ž. lietuvių liaudies, muz. M. K. Čiurlionio).

Stanisławas Łopuszyńskis visus koncertus atliks pro publico bono. Įėjimas į koncertus nemokamas.


„Turnė Balstogė–Talinas 2023“ yra įvairius visuomeninio gyvenimo aspektus – kultūrą, muziką, sportą, integraciją, istoriją, turizmą ir diplomatiją – siejantis muziko sumanymas. Šiųmetė Europos šiaurės rytuose vykstanti iniciatyva tarsi atkartoja projektą „Zamoscis–Odesa 2021“, kurį Stanisławas Łopuszyńskis įgyvendino 2021 m. birželį ir liepą. Važiuodamas maršrutu Zamoscis–Odesa, surengė 12 labdaros koncertų Lenkijoje, Ukrainoje ir Moldovoje.

Projektą remia: Lenkijos institutas Vilniuje, Lenkijos Respublikos ambasada Rygoje, Lenkijos Respublikos ambasada Taline, Jano Olszewskio fondas „Pagalba lenkams rytuose“, Institutas „Polonika“, Vilniaus lenkų teatras „Studija“, Lietuvos rašytojų sąjunga, Rašytojų klubas, Pabradės miestas, Biržų krašto muziejus „Sėla“, taip pat daug kitų Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos fondų ir institucijų.

Koncertai:

06.29 – Balstogė: atidarymo koncertas. Sleńdzińskių galerija, 18 val.

06.30 – Augustavas: Valstybinė Emilio Młynarskio muzikos mokykla, 19 val.

07.01 – Krasnogrūda: Czesławo Miłoszo dvarelis, 17.30 val.

07.03 – Užutrakis: Tiškevičių dvaras, 18 val.

07.04 – Vilnius: Rašytojų klubas, 18 val.

07.06 – Pabradė: Švč. Mergelės Marijos, Šeimos Karalienės, bažnyčia, 21 val.

07.07 – Maišiagala: Maišiagalos tradicinių amatų centras, 17 val.

07.09 – Daugpilis: Lenkų namai, 16 val.

07.10 – Rėzeknė: Rėzeknės valstybinė lenkų gimnazija, 18.30 val.

07.12 – Biržai: Biržų krašto muziejus „Sėla“, 18 val.

07.15 – Ryga: Nordekių parkas, 19 val.

07.17 – Kablis: „Kabli Ait“, 20 val.

07.18 – Pernu, Šv. Jono Apaštalo bažnyčia, 18 val.

07.21 – Talinas: baigiamasis koncertas. Šv. Petro ir Povilo katedra, 19.30 val.


Stanisław Łopuszyński „Stanley“ – 1993 m. Lilyje (Prancūzija) gimęs kompozitorius, klavesinininkas, pianistas.  Varšuvos F. Chopino muzikos universiteto prof. Liliannos Stawarz klasės absolventas. Daugelio apdovanojimų įvairiuose konkursuose Lenkijoje ir už jos ribų laureatas. Nuo 2017 m. bendradarbiauja su Varšuvos nacionaline filharmonija. Per karjerą surengė daugiau kaip 300 koncertų, kurių repertuaras labai įvairus. Atliko daugybę rečitalių ir duetų. Vienintelis klavesininkas Lenkijoje, savo repertuare turintis džiazo koncertą klavesinui ir orkestrui. Atlieka renesanso, baroko, klasicizmo, romantizmo, impresionizmo, taip pat šiuolaikinę muziką, aktorinę dainą, dainuojamąją poeziją, džiazą, improvizacijas ir muziką filmams.

Menininkas taip pat yra aktyvus savanoris, nuo Rusijos agresijos prieš Ukrainą pradžios nukeliavęs jau 80 tūkstančių kilometrų veždamas ir dalindamas humanitarinę pagalbą, taip pat iš apšaudomų prie fronto linijos esančių vietovių išgabendamas civilius gyventojus, kurie patys to negalėjo padaryti.

Justyna Stankiewicz – aktorė ir dainininkė, Gdansko Stanisławo Moniuszkos muzikos akademijos absolventė. Bendradarbiauja su Lenkijos, Lietuvos ir Ispanijos menininkais. Vaidino spektakliuose: „(Ne)Žinoma“ (monodrama pagal Marilyn Monroe užrašus; rež. L. Kiejzik), „Eksperimentas“ (pagal C. Girrardi; rež. P. Jankowskis), „Mergaitės“ (pagal I. Iredyńskį; ; rež. L. Kiejzik), „Pasiklydę rūke“ (pagal S. Kozlovą, reż. E. Kiejzikas ir S. Gaudynas), „Welcome to Cabaret!“.


Renginys nemokamas.

Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse ir kt.

Smulkesnė informacija tel.: (85) 2629627;  (85) 2617727;