/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Vilniaus knygų mugėje bus įteikta pirmoji Dausų šeimos lietuvių literatūros premija

Šiais metais bus įteikta pirmoji Dausų šeimos lietuvių literatūros premija. Premiją įsteigė Kanados lietuvių fondas (KLF), įgyvendinantis a.a. Aldonos Dausaitės-Empakerienės palikimo tikslus – paremti ir paskatinti lietuvių rašytojus bei garsinti lietuvių literatūrą. Prestižinė literatūros premija tęsia daugiau nei prieš šimtą metų pradėtas Dausų šeimos mecenatystės tradicijas, o jai gauti buvo pateikta net keturiolika kandidatų. Laureatai bus paskelbti šeštadienį, vasario 24 d., 11 val. Vilniaus knygų mugėje vyksiančio iškilmingo renginio metu.

„Kanados lietuvių fondas didžiuojasi galėjęs įgyvendinti p. Aldonos Dausaitės-Empakerienės testamentinį norą pagerbti savo šeimą, įsteigiant Dausų šeimos lietuvių literatūros premiją.  Kanadoje ir Lietuvoje gyvenančių asmenų, pasišventusių išlaikyti ir puoselėti lietuvių kalbą, dėka pavyko įveikti daugybę sunkumų ir kliūčių, kilusių steigiant šią premiją. Dabar, pristatydami pirmąsias Dausų šeimos literatūros premijas, tikimės, kad jos padės įvertinti ir skatinti lietuvių rašytojus, nežiūrint, kuriame pasaulio krašte jie gyvena. Taip pat tikimės, kad neilgai trukus ši kasmetinė premija įgis tokį pat reikšmingumą ir prestižą, kaip ir kitos, labiau žinomos literatūros premijos“, – teigia Kanados lietuvių fondo tarybos pirmininkas dr. Arūnas Pabedinskas.

Premija skiriama konkurso būdu už lietuviškai parašytus arba į lietuvių kalbą išverstus originalius kūrinius (knygas), išleistus per pastaruosius trejus kalendorinius metus net trijose kategorijose: už originalią grožinės literatūros knygą, parašytą lietuvių kalba, pasiūlyta dešimt kandidatų, už pirmąją pradedančio autoriaus išspausdintą originalią knygą (debiutinį darbą) – keturi kandidatai. Trečiai kategorijai – už originalią grožinės literatūros knygą, išverstą į lietuvių kalbą, – kandidatų pasiūlyta nebuvo.

Kandidatų knygas vertino Kanados lietuvių fondo patvirtinta komisija: Rasa Lomsargytė-de Vries (Rasa Sagė) – Kanados lietuvių fondo atstovė, Virginijus Gasiliūnas ir Žydronė Kolevinskienė – Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto deleguoti atstovai, Aušra Kaziliūnaitė ir Renata Šerelytė – Lietuvos rašytojų sąjungos deleguotos atstovės. Komisijos išrinktiems laureatams bus įteikti diplomai ir premijos: 12 500 eurų už originalią grožinės literatūros knygą, parašytą lietuvių kalba, ir 5000 eurų už pirmąją autoriaus knygą, parašytą lietuvių kalba.

Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė-Augustinienė: „Džiaugiamės anapus Atlanto gyvenusių ir dabar gyvenančių lietuvių mecenatyste, jų išskirtiniu dėmesiu lietuvių kalbai, literatūrai ir jos kūrėjams. Lietuvos rašytojų sąjungai didelė garbė būti šios premijos konkurso organizatoriais, prisidėti prie mūsų literatūros puoselėjimo ir Dausų šeimos palikimo įamžinimo. Nekantriai laukiame sužinoti, kokiems kūrėjams bus įteiktos pirmosios premijos, ir kviečiame visus atvykti į jų įteikimo šventę“.

Laureatai bus paskelbti ir apdovanoti Vilniaus knygų mugėje vasario 24 d. (šeštadienį) 11 val. konferencijų salėje 5.1. Renginyje dalyvaus Kanados lietuvių fondo tarybos pirmininkas dr. Arūnas Pabedinskas, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė rašytoja Birutė Jonuškaitė-Augustinienė, konkurso komisijos pirmininkė rašytoja Renata Šerelytė, aktoriai Jolanta Dapkūnaitė, Birutė Mar ir Aleksas Kazanavičius, muzikas, pučiamųjų instrumentų virtuozas Saulius Petreikis su grupe.

Daugiau apie renginį: https://fb.me/e/1IawHT3DN
Daugiau apie Kanados lietuvių fondą: https://www.klfondas.org/
Daugiau apie Premiją: https://rasytojai.lt/kvieciame-siulyti-kandidtaus-dausu-seimos-literaturos-premijai/