Atgal į sąrašą

Vieno lito premija – poetei Enrikai Striogaitei

2020 20 sausio d.

Vasario 7 d., penktadienį, 18 val. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56) Kauno rašytojai dvidešimt pirmą kartą kolegiškai įteiks Vieno lito literatūrinę premiją. 2020 m. premijos laureatė – poetė Enrika Striogaitė, apdovanojama už poetinį žvilgsnį ir dėmesingumą atsidūrusiems visuomenės paribiuose eilėraščių rinkinyje „Žmonės“ (Kaunas: Naujasis lankas, 2019).

Šventėje jūsų laukia poezija (Enrika Striogaitė), muzika (Rėjus Čemolonskas) ir kinas (Rolandas Karalius). Vakaro vedėjai Milda Kiaušaitė ir Gediminas Jankus.

 

Enrika Striogaitė

 

 

Poetė, kultūros žurnalistė Enrika Striogaitė studijavo Klaipėdos universitete, Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete įgijo lietuvių kalbos ir literatūros magistro diplomą. Kauno televizijoje kūrė ir vedė kultūros laidą „Konrado kavinė“, yra trijų poezijos rinkinių („Lyja“, Kaunas: Nemunas, 2004; „Vienišėja“, Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2005 ir „Žmonės“, Kaunas: Naujasis lankas, 2019) autorė. Dokumentiniuose filmuose „Mėlyniesiems katilėliams aidint“, „August Varkalis“ bei „Neužtikrintas saugumas“ autorė supažindina su šviesaus atminimo Kauno valstybinio lėlių teatro įkūrėju Stasiu Ratkevičiumi, papasakoja apie tapytojo Eugenijaus Varkulevičiaus kūrybinę patirtį gyvenant JAV ir sugrįžus į Kauną bei apie tapytoją Raimondą Gailiūną. Enrikos straipsnius, interviu, reportažus bei recenzijas nuolat publikuoja kultūros leidiniai ir internetinė žiniasklaida.

 

 

Vieno lito literatūrinė premija 

Vieno lito literatūrinė premija teikiama nuo 1999 m., sumanytojas – Petras Palilionis. Į ją kandidatuoti gali įvairiausių žanrų, skirtingas temas analizuojantys ir įvairų patirties bagažą turintys Kauno rašytojai. Premija aprėpia platų Kauno literatūros lauką, todėl svarbiausiais kriterijais tampa kūrinių meninis lygis, originalumas, paveikumas.

Geriausios praėjusių metų knygos autorių diskutuodami išrenka LRS Kauno skyriaus tarybos nariai, taigi – patys rašytojai, kurie yra ne tik kompetentingi savo srities profesionalai, bet ir reikliausi skaitytojai.

Net ir Lietuvai įstojus į euro zoną Vieno lito premija kultūrinėje atmintyje išsaugo nacionalinės valiutos vardą, o laureatas viešame literatūros vakare apdovanojamas autoriniame skulptoriaus Stasio Žirgulio darbe įkurdinta 1 lito moneta, diplomu bei renginio rėmėjų piniginiu prizu.

 

Rėmėjai:

skulptorius Stasys Žirgulis,

bravoras „Volfas Engelman“,

projektą iš dalies finansuoja šiemet 30-metį švenčianti Asociacija LATGA.