Atgal į sąrašą

Velykinis sveikinimas ir kvietimas prisidėti prie akcijos „Rašytojai – gydytojams“

2020 balandžio 10 d.

Mielos kolegės, mieli kolegos,

artėjant  Šventoms Velykoms, sveikinu Jus su Prisikėlimu, linkiu dvasios atgaivos, stiprybės, sveikatos ir kuo daugiau vilties, kad ši, mus netikėtai užklupusi tamsa greitai atsitrauks.

Daugeliui mūsų karantinas – tik griežtesnė vienatvės forma, bet dieną naktį ligoninėse plušantiems medikams Velykų auka jau tęsiasi antrą mėnesį. Ar galime jiems padėti? Galime, laikydamiesi griežto karantino ir neapkraudami jų papildomais rūpesčiais. Dabar, kaip niekad svarbus atsakomybės už save ir savo artimąjį jausmas. Galime ir dvasiškai juos palaikyti. Todėl labai nuoširdžiai prašau Jus įsijungti į šiandien skelbiamą Rašytojų sąjungos akciją  „Rašytojai – gydytojams“. Per šį velykinį – karantino – laiką „numarginkime“ jiems po vieną  literatūrinį margutį. Skirkime  po eilėraštį, parašykime po trumpą ar ilgą prozos tekstą  – visus juos publikuosime LRS internetiniame puslapyje.

Tebus šie mūsų kūriniai pavasarinis sveikinimas tiems žmonėms, kurie neturi laiko net  pasvajoti apie skanius šventinius „zuikius“ ir pyragus, kurie būdami karščiausioje rizikos zonoje, kiekvieną dieną iš arti mato, kokie menki mūsų troškimai, ambicijos, pasipiktinimai pandemijos akivaizdoje. Susitelkime, patikėkime, kad visi drauge (kad ir gerų minčių vibracijomis), kaip sakė šių metų kovo 27 dieną  lietui pliaupiant tuščioje Vatikano aikštėje  Šventasis Tėvas Pranciškus, galime „perkeisti  viską, kas įvyksta. Net ir blogus dalykus“. Negalime pavaduoti pervargusios slaugės, negalime pabudėti vietoj pulmonologo, bet galime bent valandėlei pamiršę savo ego pagalvoti apie žmones su apsauginiais kombinezonais. Bent mintimis padėdami jiems,  padėsime ir sau: prasmingiau leisime karantino dienas. Labai laukiame Jūsų kūrinių.

 

Sveikatos ir kuo daugiau šviesių minčių!

 

Širdingai,

Birutė Jonuškaitė Augustinienė