LRS projektai

Skaitymo valandos

 

Skaitymo valandos tautinių mažumų mokyklose – jau šeštus metus Rašytojų sąjungos sėkmingai vykdomas projektas, skirtas tautinių mažumų mokyklų (rusų, baltarusių, žydų) moksleiviams.

Skaitymo valandų užsiėmimuose mokiniai iš visos Lietuvos turi neeilinę galimybę tiesiogiai susitikti ir pabendrauti su šiuolaikiniais Lietuvos poetais bei prozininkais, pasiklausyti jų skaitomos kūrybos, patys aktyviai sudalyvauti kūrybinio skaitymo ir rašymo dirbtuvėse.

Projekto užsiėmimai vyksta net dvidešimt septyniose Lietuvos mokyklose ir aktyviai prisideda prie tarpkultūrinio dialogo mezgimo. 2017 m. vyko trisdešimt aštuoni Skaitymo valandų užsiėmimai, 2018 m. – penkiasdešimt vienas, o 2019 m. numatyti keturiasdešimt keturi susitikimai.

Projektą Skaitymo valandos tautinių mažumų mokyklose“ remia Lietuvos kultūros taryba.

 

 

 

Literatūrinis sprintas

 

 Nuo 2019 m. rugsėjo Lietuvos rašytojų sąjunga drauge su Rašytojų klubu organizuoja atviro mikrofono renginių ciklą „Literatūrinis sprintas“ – kartą per mėnesį Lietuvos rašytojų sąjungos patalpose jauni autoriai gali pasidalinti savo kūrybos vaisiais, o klausytojai išgirsti naujų ir iki tol negirdėtų autorių kūrinių.

Jei kituose atviro mikrofono renginiuose autoriai vertinami ir apdovanojami nugalėtojai, tai „Literatūriniame sprinte“ pasirodantys autoriai nėra lyginami tarpusavyje ir neskirstomi į laimėtojus ir pralaimėjusius, laimėjimu čia tampa drąsa dalintis kūryba ir būti drauge su kitais bendraminčiais.

Jaunųjų rašytojų atviro mikrofono renginių ciklu „Literatūrinis sprintas“ siekiame sukurti jaukią, saugią ir skatinančią augimą terpę, kurioje savanoriškai dalindamiesi kūryba jaunieji autoriai turėtų galimybę augti ir tobulėti savo mėgstamoje veikloje – rašyme. Taip pat tai siekis kurti vienas kitą palaikančių ir skatinančių jaunųjų autorių bendruomenę.

 

 

Nuotraukos Aistės Pilkauskaitės