Atgal į sąrašą

Valdo Papievio knygos „Ėko“ pristatymas

2021 gegužės 27 d.

Rašytojas Valdas Papievis. Džojos Barysaitės nuotrauka.

Gegužės 28 d., 18 val., kviečiame Lietuvos rašytojų sąjungos Facebook paskyroje tiesiogiai stebėti rašytojo Valdo Papievio knygos „Ėko“ pristatymą.

Šiais metais knygą lietuvių kalba išleido leidykla „Odilė“, ją drauge su knygos autoriumi rašytoju, vertėju, žurnalistu Valdu Papieviu renginio metu pristatys menininkas, vizualaus meno kūrėjas Žilvinas Kempinas bei rašytoja, poetė, filosofė dr. Aušra Kaziliūnaitė.

Lietuvių literatūros tyrinėtoja Prof. dr. Violeta Kelertienė apie knygą:

Paryžius jau apokaliptiškai irsta. Gamta susigrąžina miesto erdves, parkuose anka tvenkiniai ir fontanai. Žmonių beveik nebėra. Pasakotojas savęs klausia: kas aš esu šiame naikos fone? Vienišas ir užsidaręs savyje, jis atranda Ėko – supratingą šunį, būsimų nuotykių tuščiame mieste pakeleivį.

Tai europinės tapatybės, šiuolaikiška, jaunatviška knyga, iliustruojanti, kaip jautrus introvertas gali atsiverti Kitam ir taip įprasminti savo egzistenciją net ir tada, kai viskas aplinkui griūva. Čia taip pat laukia naujos pažintys, meilės, šventės, nuorodos į mėgtų rašytojų ir paties autoriaus tekstus bei kiti šmaikštūs netikėtumai. Prozos meistras Valdas Papievis perkuria save iš naujo.

Apie dalyvius

Valdas Papievis – Paryžiuje gyvenantis rašytojas, vertėjas, žurnalistas. Už romaną „Eiti“ (2010) apdovanotas Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto ir Liudo Dovydėno premijomis. Jo romanas „Odilė, arba Oro uosto vienatvė“ (2015) pateko į geriausių metų knygų penketuką, taip pat išrinktas į meniškiausių metų knygų dvyliktuką. Romanas „Brydė“ Valdui Papieviui pelnė Antano Baranausko premiją. Už egzistencinės patirties raišką ir atnaujintą romanų estetiką rašytojas įvertintas Nacionaline kultūros ir meno premija.

Žilvinas Kempinas – menininkas, vizualaus meno kūrėjas, jau daugiau nei dvidešimt metų gyvenantis ir kuriantis Niujorke. 2007 m. apdovanotas Calder prizu. 2009 m. atstovavo Lietuvai 53-iojoje Venecijos bienalėje. 2012 m. Žilvinas tapo Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu. Svarbiausios solinės parodos surengtos Šiuolaikinio meno centre MoMA P.S.1 Niujorke (2003 m.), Vienos Kunsthalle (2009 m.), Tinguely muziejuje Bazelyje (2013 m.), Palais de Tokyo Paryžiuje (2006 m.), Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen Diuseldorfe (2013 m.), Reikjaviko meno muziejuje (2013 m.), IKON galerijoje Jungtinėje Karalystėje (2016 m.), grupinės – MoMA Niujorke (2010 m.), Liverpulio bienalėje (2010 m.), MUDAM Liuksemburge (2010 m.), SFMOMA San Franciske (2008 m.), Manifesta 7 (2008 m.) ir kt.

Aušra Kaziliūnaitė – poetė, filosofė, rašytoja, penkių poezijos knygų autorė. Kūryba apdovanota premijomis: Jurgos Ivanauskaitės, Jaunojo kūrėjo (teikia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija), Elenos Mezginaitės ir kt.; eilėraščiai versti į aštuoniolika užsienio kalbų. 2018 m. Jungtinės Karalystės leidykloje „Parthian Books“ angliškai pasirodė poetės eilėraščių rinkinys „The Moon Is A Pill“ (vertė Rimas Užgiris). A. Kaziliūnaitė kviečiama savo kūrybą skaityti tarptautiniuose poezijos festivaliuose, yra dalyvavusi Europos ir JAV menininkų rezidencijų programose. 2018 m. Ajovos universitetas rašytojai suteikė garbės nario (Honorary Fellow in Writing) vardą. Aušra yra baigusi istorijos bei religijos mokslų studijas. 2020 m. Vilniaus universitete apsigynė filosofijos mokslų daktaro disertaciją.

Lietuvos rašytojų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.