Atgal į sąrašą

Tęsiame paramos Ukrainai rinkimo akciją

2023 rugpjūčio 28 d.

Mieli bičiuliai, Ukrainos rėmėjai,

Lietuvos rašytojų sąjunga tęsia pagalbos Ukrainai akciją ir kviečia aukoti!

Rugpjūčio pradžioje Ukrainos kariams buvo nugabentas jau penktas automobilis – visureigis „Subaru Forester“. Kartu su automobiliu buvo nuvežta ir medicininė pagalba – kraują stabdančių tvarsčių, sandarinančių krūtinės tvarsčių, turniketų, gelbėjimo neštuvų ir kt. Taip pat finansiškai buvo paremta Nikopolyje įsikūrusi nuo karo ir žmonių žiaurumo nukentėjusių gyvūnų prieglauda „Шанс На Життя“, labdaros fondas „Kryla nadii“, kuris rūpinasi kariais fronte, sužeistaisiais ir sunkiomis ligomis sergančiais vaikais.

Per trečiąją kelionę balandžio pabaigoje Ukrainos kariams buvo nugabentas automibilis „Kia Sorrento“, taip pat kompiuterių, knygų, šachmatų Černihovo O. P. Dovženkos vaikų bibliotekai. Kevirtoji kelionė įvyko gegužės pražioje – automobilį „Toyota RAV“ su medicinos priemonėmis, kastuvėliais ir kitais dalykais Ukrainos kariams pristatė Viktoras Bachmetjevas.

Mūsų akciją parėmė ir rugpjūčio 18–21 d. Biržuose vykęs tarptautinis literatūros forumas „Šiaurės vasara“. Šiame forume nuolat rengiamas tradicinis dalyvių virtų uogienių aukcionas. Šiemet aukcione surinkti net 2389 eurai. Visas lėšas organizatoriai perdavė Lietuvos rašytojų sąjungos literatūros fondui.

Automobilių frontui ir toliau trūksta – jau turime užsakymą net dviem automobiliams: visureigiui ir pikapui. Reikia ir medicinos priemonių, kastuvėlių, metalo ieškiklių.

Kita mūsų kelionė į Ukrainą planuojama rugsėjo pabaigoje–spalio pradžioje, tad akcija vyks iki spalio 1 dienos.

Jeigu kiltų klausimų arba turite pasiūlymų, kaip dar galėtumėte prisidėti prie Rašytojų sąjungos pagalbos Ukrainai, – skambinkite Mariui Burokui (+370 682 29571), Donatui Petrošiui (+370 671 23849) arba Rašytojų sąjungos valdybos referentei Rasai Bagdonavičienei (+370 600 08291).

Kviečiame ne tik aukoti, bet ir skleisti žinią apie renkamas lėšas ir mūsų misiją. Tai – ne mažiau svarbu.

MŪSŲ REKVIZITAI:

Lietuvos rašytojų sąjungos literatūros fondas

Sąskaitos numeris: LT567300010002448298, Swedbank AB, banko kodas 73000, (mokėjimo paskirtis – „Parama Ukrainai“)

Fondui suteiktas paramos gavėjo statusas, tad jam gali aukoti ir įmonės bei bendrovės.

Nuoširdžiai dėkojame už jūsų pagalbą!