Atgal į sąrašą

Startuoja „c-yes!" seminarų serija, kuria „us–lt alumni" asociacija ir jav ambasada siekia ugdyti lietuvių kūrėjų verslumą

2012 spalio 17 d.

Šių metų spalio 25 d. 18 val. US–LT ALUMNI asociacija ir JAV ambasada Vilniuje pradeda naują renginių seriją C–YES! (Creative Youth Entrepreneurship Series), kurios tikslas – ugdyti kūrybingo lietuvių jaunimo verslumą. Pirmasis serijos renginys vyks Lietuvos rašytojų sąjungos Baltojoje salėje (K. Sirvydo 6, II aukštas, Vilnius) ir bus skirtas lietuvių rašytojams ir vertėjams, kurie domisi profesinėmis galimybėmis užsienio rinkose. JAV Kultūros atašė Lietuvoje, profesionali rusų ir ukrainiečių literatūros vertėja į anglų kalbą Nina Murray, „Lietuviškų knygų“ literatūros projektų koordinatorė Kotryna Pranckūnaitė ir Literatūros vertėjų asociacijos Valdybos narė Gabrielė Gailiūtė pasakos, kaip veikia užsienio leidybos verslas, kaip užsienio rinkose žiūrima į autorius ir vertėjus, kuo apskritai šiuo metu domisi užsienio leidėjai.
Diskusijos dalyvės dalysis plačia profesine patirtimi, kurią sukaupė per daugelį darbo metų tarptautinėje leidybos rinkoje. Gabrielė Gailiūtė yra patyrusi šiuolaikinių užsienio autorių vertėja ir žinoma publicistė. Kotryna Pranckūnaitė jau daug metų glaudžiai bendradarbiauja su užsienio leidėjais, kurie publikuoja lietuvių autorių kūrinius. Nina Murray neseniai į anglų kalbą išvertė garsios ukrainiečių prozininkės Oksanos Zabuzhko romaną „Apleistų paslapčių muziejus“, kurį šį mėnesį išleido amerikiečių leidykla „Amazon Crossing“.

C-YES! renginiai vyks visą rudenį įvairiuose Lietuvos miestuose. Šia seminarų serija US–LT ALUMNI asociacija ir JAV ambasada Vilniuje nori padrąsinti jaunuosius lietuvių menininkus ir mokslininkus žvelgti į savo verslo kūrimą kaip į realią ir siektiną galimybę, o tuo pačiu ir suteikti jiems naudingos informacijos apie galimus rizikos veiksnius, laiko ir energijos sąnaudų subalansavimą bei būtinus praktinius įgūdžius. C-YES! programoje numatyti verslumo seminarai scenos menų atstovams bei paskaitos verslininkams, kurie domisi investavimu į jaunus talentus.
Išsamesnės informacijos apie spalio 25-osios renginį ir C-YES! iniciatyvą teiraukitės adresu info@usltalumni.com