Atgal į sąrašą

Simpoziumas Lucke

2012 kovo 31 d.

Pasibaigus Č. MJanuseviciusBilošo metams norėtųsi tęsti jo puoselėtą idėją – gero tautų ir kultūrų sugyvenimo vardan stiprinti bendrąsias europietiškąsias šaknis, – susirinkti į Lucką ir aptarti Vidurio ir Rytų Europos literatūrų ir kultūrų klausimus, surengti kūrybines dirbtuves, susitikimus su skaitytojais, konferenciją mažųjų tėvynių tema.

Čia atvyktų apie 20 dalyvių – rašytojų iš Ukrainos ir Lietuvos, o taip pat Rusijos, Baltarusijos, Moldovos, Lenkijos, Vengrijos, Danijos, Vokietijos, Austrijos, Čekijos, Turkijos ir t.t.

Šis projektas – tai labai veiksmingas būdas laisvam žodžiui, laisvai kūrybai plėstis, nepaisant valstybių sienų, nei dar vis esančių kai kuriose jų (ypač Baltarusijoje) demokratijos apribojimų. Projekto dalyviai turės galimybę ne tik laisvai bendrauti, diskutuoti, keistis patirtimi ir kūrybinėmis idėjomis su kitų šalių (ypač Europos Sąjungos narių, kurios turi tam tikros patirties, kaip toliau vystyti bendraeuropinį kultūros plėtros procesą) kūrėjais, bet ir skleisti savo kūrybą per susitikimus, per spaudą tarp šių dienų europiečių. Manome, kad kūrybinėse dirbtuvėse dalyvaujantys vertėjai ir autoriai suburs komandą, kuri ir ateityje užsiims lietuvių lietartūros vertimais į kitas kalbas, ieškos leidėjų kitose šalyse ir tokiu būdu vyks lietuvių kūrybos sklaida užsienio šalyse.