Atgal į sąrašą

Kūrybinių rezidencijų programa Prancūzijoje

2015 vasario 10 d.

Kūrybinių rezidencijų programa Prancūzijoje

 

Užsienio rašytojų ir vertėjų namai (Saint-Nazaire, Prancūaija), vykdantys užsienio šalių rašytojų ir/arba vertėjų iš prancūzų kalbos kūrybinės rezidencijos programą skelbia, kad iki vasario 28 dienos priimamos kandidatų 2016 metams paraiškos.

Pretendentas į kitų metų rezidenciją turi pateikti savo bibliografiją ir gyvenimo aprašymą (prancūzų arba anglų k.) elektroniniu paštu Užsienio rašytojų ir vertėjų namams : meetingsaintnazaire@gmail.com  Užsienio šalių rašytojų ir/arba vertėjų iš prancūzų kalbos kūrybinės rezidencijos programa (Užsienio rašytojų ir vertėjų namai) Užsienio rašytojų ir vertėjų namai (Maison des écrivains et des traducteurs, MEET), kuriems vadovauja Patrick Deville, jau beveik trisdešimt metų savo rezidencijoje Saint-Nazaire priima grožinės literatūros rašytojus bei vertėjus iš prancūzų kalbos.
Be to, Užsienio rašytojų ir vertėjų namai vykdo dvikalbių knygų leidybos projektus (originalo kalba su verimu į prancūzų kalbą), kuriais siekiama padėti prancūzų  leidykloms ir skaitytojams atrasti naujus autorius: po rezidencijos, gali būti išleistas vienas rezidencijos dalyvio kūrinys.
Rezidencijos trukmė: du mėnesiai (8 savaitės).
Apgyvendinimo sąlygos : rezidentui skiriamas 100 m² butas, esantis dešimtame Bildingo (Buildingue) aukšte, Saint-Nazairo uoste.
Rezidentui skiriama 1000 € stipendija per mėnesį maitinimo, transporto ir kt. Išlaidoms padengi. Kelionės į Prancūziją ir atgal išlaidas apmoka pats kandidatas.
Kandidato profilis
Kandidatas privalo būti išleidęs knygų ir jau turėti reikšmingą literatūrinio darbo patirtį. Kandidatas rašytojas nebūtinai turi būti frankofonas.
Atrankos kriterijai
Atranką vykdo Užsienio rašytojų ir vertėjų namų Literatūros taryba, susidedanti iš vertėjų, rašytojų, literatūros kritikų bei atstovo iš Prancūzų instituto Prancūzų kalbos, Knygos ir Žinių departamento. Literatūros tarybos nariai renkasi du kartus per metus ir kitų metų rezidentus išrenka birželio pabaigoje.
Kandidato paraiška
Pretendentas į kitų metų rezidenciją turi pateikti savo bibliografiją ir gyvenimo aprašymą (prancūzų arba anglų k.) elektroniniu paštu iki vasario 28 dienos Užsienio rašytojų ir vertėjų namams : meetingsaintnazaire@gmail.com
Užsienio rašytojų ir vertėjų namai : http://www.meetingsaintnazaire.com

Agnė Judžentytė-Žalguvienė
INSTITUT FRANÇAIS
Didžioji g. 1, LT-01128 Vilnius, Lituanie
T + 370 5 219 96 57
T + 370 610 61598