Atgal į sąrašą

Rašytojų sąjungos atstovai antrą kartą su parama vyko į Ukrainą

2023 vasario 14 d.

Rašytojų sąjungos autobusiukas Lvive: Marius Burokas, Kateryna Michalicyna su šunimi Bulka, Donatas Petrošius ir Rimantas Kmita.

Mieli rašytojai ir skaitytojai, Ukrainos rėmėjai, mūsų antroji kelionė į Ukrainą baigėsi sėkmingai. Už jūsų suaukotus pinigus Lietuvos rašytojų sąjungos komanda (Donatas Petrošius, Rimantas Kmita ir Marius Burokas) Ukrainos kariams ir žmonėms nugabeno autobusiuką su beveik pusantros tonos krovinio: krosnelėmis, generatoriais, taktinėmis kuprinėmis, turniketais, rankų ir kojų šildyklėmis, šiltais drabužiais, kūdikių ir vaikų maistu, sauskelnėmis ir kt. Viskas vos tilpo. Dalis surinktų daiktų jau perduota, dalis – pakeliui. Už milžinišką darbą koordinuojant mūsų komandos veiklą – didžiulis ačiū poetei, vertėjai ir savanorei Katerynai Michalicynai. Taip pat esame itin dėkingi Rašytojų sąjungos buhalterei Alei Mylimienei ir valdybos referentei Rasai Bagdonavičienei už paaukotų finansų tvarkymą.

Generatoriai, taktinės kuprinės ir krosnelės Ukrainos kariams.

Nuoširdus ačiū krosneles perdavusiam Viačeslavui Mickevičiui, ačiū daugybę šiltų kojinių ir kitų šiltų daiktų surinkusiai Tauragės B. Baltrušaitytės viešajai bibliotekai ir rajono žmonėms. Esame labai dėkingi visiems, nešusiems ir aukojusiems piešimo ir kūrybos priemones vaikams: piešimo sąsiuvinius, flomasterius, plasteliną, pieštukus ir kt. Ačiū visiems padėjusiems ir prisidėjusiems!

Labdaros fondui „Kryla nadii” (kuris rūpinasi kariais fronte, sužeistaisiais ir sunkiomis ligomis sergančiais vaikais) atvežėme jų darbui būtiną elektros stotelę.

Netrukus skelbsime aukojimo akcijos pratęsimą ir lauksime jūsų aukų mūsų trečiajai kelionei į Ukrainą.

Dar kartą dėkojame visiems už gerumą!

Dalis generatorių ir kastuvėliai vakar jau pasiekė karius – Ukrainos nacionalinės gvardijos karinį dalinį 3056 Chersono srityje.

Taip pat primename, kad šiuo metu vyksta akcija RADAROM!, kuriai aukoti galima telefonu – 1482 – auka 5 eurai.

Krosnelės ir kai kurie kiti daiktai – perduoti Nacionalinės gvardijos 4-ajai brigadai.