Atgal į sąrašą

Rašytojų sąjunga kviečia į performanso dirbtuves

2019 lapkričio 26 d.

Lietuvos rašytojų sąjungos rūmų salėje antrame aukšte (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) lapkričio 28 ir 29 d. kviečiame dalyvauti menininkų- režisierių Beatričės Bukantytės ir Rastko Novaković kūrybinėse performanso dirbtuvėse ir jų vystomo trumpametražio filmo „Kaprizas”, paremto Ronaldo Firbanko novelėmis, pristatyme.

Ronaldas Firbankas (1886-1926) – spalvingas anglų rašytojas: gėjus, modernistas, eksperimentuotojas, sukūręs savitą, glaustą ir ironišką stilių. Būdamas kosmopolitiškas bohemietis, Firbankas kritiškai vertino savo gimtąją Angliją ir Britanijos Imperiją bei su precizišku tikslumu skrodė visuomenės ydas. Firbankas yra svarbus, kaip vienas pirmųjų homoseksualų autorių balsų ir kaip subtilios bei keistos komedijos meistras.

DIRBTUVĖS

Lapkričio 28 d. 14 -17 val.
kviečiame dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu išmėginsime keletą vaidybos (atlikimo) technikų, žaidimų ir situacijų iš „Kaprizo”, kurio veiksmas vyksta visą naktį veikiančioje „Kleopatros“ kavinėje, įkvėptoje bohemiškos 1920-ųjų atmosferos.
Dirbtuvės skirtos bet kokio amžiaus suaugusiems, besidomintiems performanso/atlikimo menais, sceninė patirtis dalyviams nėra būtina. Dėvėkite laisvus, kasdienius drabužius, nes (pagal kiekvieno galimybes) judėsime erdvėje.
Užsiėmimas vyks anglų kalba, su vertimo į lietuvių kalbą galimybe. Renginys nemokamas, jo metu vaišinsimės arbata ir užkandžiais.
Būtina dalyvių registracija el. paštu: beatrice.bukantyte@gmail.com. Registruodamiesi trumpai aprašykite, kodėl norėtumėte dalyvauti dirbtuvėse ir, jei Jums reikės renginio vertimo į lietuvių kalbą.

PRISTATYMAS

Lapkričio 29 d. 17:30 – 19:00 val. vyks Ronaldo Firbanko ir jo kūrybos įkvėptų projektų pristatymas.
Šio renginio metu supažindinsime su kai kuriais autoriaus kūriniais, aptarsime R. Firbanko kūrybos ypatumus, jo plėtojamų temų spektrą. Antroje renginio dalyje pristatysime du R. Firbanko kūrybos įkvėptus ir vystomus kino projektus – trumpo metro „Kaprizą“ ir ilgametražį „The Flower Beneath the Foot“.
Renginio metu pasidalinsime lapkričio 28 d. vykusio užsiėmimo rezultatais, ir pakviesime dalyvauti bendroje diskusijoje.

Įėjimas laisvas.

Organizatorius: VšĮ „Artišokai“

Renginį remia Vilniaus miesto savivaldybė