Atgal

Šileika Ričardas

Ričardas Šileika. Benedikto Januševičiaus nuotrauka

Ričardas Šileika. Benedikto Januševičiaus nuotrauka

 

Ričardas Šileika – poetas, prozininkas.
Gimė 1968 04 03 Atkočiuose, Ukmergės rajone.
Mokėsi Vilniaus kultūros ir buitininkų mokykloje. Dirbo žurnalistu ir fotografu Kupiškio, Jonavos ir Radviliškio spaudoje. Radviliškio rajono policijos komisariato kriminalistikos skyriuje tarnavo ekspertu viršila. Šiuo metu dirba Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje specialistu praktiniam studentų mokymui bei bendradarbiauja literatūrinėje spaudoje: rašo į „Literatūrą ir meną“, „Šiaurės Atėnus“, „Kultūros barus“, „Nemuną“, kitur. Kultūros apžvalgininkas, eksperimentalistas, fotografas. Surengęs parodų Lietuvos galerijose, renginių metu, jo nuotraukomis iliustruota kitų autorių knygų. Aktyvus literatūrinių festivalių dalyvis. Kūrybos paskelbta „Poezijos pavasario“, „Poetinio Druskininkų rudens“ ir kituose almanachuose, įvairiuose eilėraščių rinkiniuose.
Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 1994 m.

„Gimiau 1968 metais Atkočiuose (Ukmergės rajone), žemę dirbančiųjų šeimoje. Mažas būdamas slėpdavausi tuometinio Karolio Požėlos kolūkio kukurūzuose. Girtuokliauti ir grybauti su vyresniaisiais broliais eidavau į netoli esantį raistą. Maudytis – dviračiais – į Siesikų ežerą. Pirmoji perskaityta knyga – Vlado Dautarto „Sapnuoju karalystę“. Į pasaulį per akinius žiūriu, regis, nuo septintos klasės. Buvau Deltuvos vidurinės mokyklos Tryčiaus vardo pionierių draugovės pionierius. Esu aukštaitis. Gimtoji tarmė – puntininkų.
Tarnavau statybiniame batalione nr. 1777 Kalmukijos stepėje. Karinė specialybė – trečios kategorijos betonuotojas, civilinė specialybė – fotografas-retušuotojas. Neturiu žurnalisto diplomo, bet žurnalistauju nuo 1991 metų įvairių rajonų ir respublikos leidiniuose. Pirmoji darbovietė – Kupiškio rajono laikraščio „Kupiškėnų mintys“ redakcija. Ten prabuvau ir sausio 13-ąją. Radviliškio rajono policijos komisariate ekspertu viršila tarnavau neilgai. Domiuosi Lietuvos provincijos kultūros vyksmais. Man labai artimos fluxus ir Jurgio Mačiūno idėjos ir veikla. Esu mail art’o aktyvus dalyvis. Jau dešimtmetį renku surūdijusias geležėles. Referendume balsavau už Lietuvos Respublikos stojimą į Europos Sąjungą. Keikiuos rusiškai. Jokių žygdarbių neatlikau. Ordinais ir medaliais neapdovanotas. Esu gydęsis Šiaulių psichoneurologiniame dispanseryje. Nemėgstu oficialių dalykų, tačiau netoleruoju ir perdėto familiarumo.
Esu Radviliškio liberalios minties ir veiksmo klubo „Zabegalovkė“ tikrasis narys. Taip pat organizacijos „Poetinis Druskininkų ruduo“ iždininko pavaduotojas. Esu sukalęs du inkilus, pasodinęs kelis medžius ir krūmus. Moku iškepti firminę kiaušinienę. Nemoku žaisti šachmatais ir groti gitara.“

B i b l i o g r a f i j a :
Kalvaratas: eilėraščiai. – Kaunas: V. Oškinio leidykla, 1992.
Audivi. – Radviliškis: Savilaida, 1997.
Metraščiai: eilėraščiai. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 1998.
Ričardo Šileikos vardo provincija nr. 345: eseistinės miniatiūros. – Šiauliai: Saulės delta, 2003.
Ričardo Šileikos atvirlaiškiai, padirbinti ir surašyti Vilniaus mieste, be jokių ypatingų progų išsiųsti artimiems ar tolimiems bendraminčiams. – Kaunas: Kitos knygos, 2009.

A p d o v a n o j i m a i :
1993 m. Amerikos lietuvių fondo premija (Kalifornija, JAV).
2002 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija už aktualiausius ir ryškiausius publicistinius kūrinius kultūros temomis.

I n t e r v i u ,   s t r a i p s n i a i   a p i e :
Poetas Ričardas Šileika: ir aš pats dabar esu kitas aš / Literatūra ir menas, 2014 06 06
Ričardas Šileika: viskas iš daiktų ir atsiranda / Bernardinai.lt, 2010 03 19

T e k s t a i :
Ričardo Šileikos kūryba svetainėje tekstai.lt

V a i z d o   į r a š a i :

Ričardas Šileika atsako į Benedikto Januševičiaus klausimus, I dalis:

{youtube}ISI-AC9am8w{/youtube}

Ričardas Šileika atsako į Benedikto Januševičiaus klausimus, II dalis:

{youtube}pHjkRR0Ql6k{/youtube}