/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single-rasytojas.php on line 11
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal

Bogdanas Ramūnas Antanas

nuotraukos autorius Vladas Braziūnas

Ramūnas Antanas Bogdanas – prozininkas, vertėjas, apžvalgininkas.
Gimė 1959.07.07 Kaune.
Mokėsi Kauno J. Jablonskio vidurinėje mokykloje, bet tėvams persikėlus į Vilnių, paskutinę klasę baigė Vilniaus S. Nėries vidurinėje mokykloje. Studijavo lituanistiką Vilniaus universitete. Susidomėjo baltų mitologija, pirmuosius darbus rašė vadovaujamas Norberto Vėliaus. Baigęs universitetą, įstojo į aspirantūrą. Disertacijos vadovas buvo vienas garsiausių indoeuropeistų ir semiotikų maskvietis Viačeslavas Vsevolodovičius Ivanovas. Mitologijos klausimais susirašinėjo su Algirdu Greimu.
Yra vertęs į lietuvių kalbą J. Joyce‘o, F. Scotto Fitzgeraldo ir kitų autorių kūrinius. Dirbo „Vagos“ leidykloje Lietuvių literatūros palikimo ir raštų redakcijoje jaunesniuoju redaktoriumi, redaktoriumi, vyresniuoju redaktoriumi. Aktyviai įsitraukė į Sąjūdžio veiklą. Po 1990 kovo 11 d. buvo pakviestas dirbti Aukščiausiosios Tarybos (Atkuriamojo Seimo) pirmininko Vytauto Landsbergio patarėju užsienio politikos klausimais. Studijavo tarptautinius santykius Oslo universitete. Prisidėjo prie ryšių su Skandinavija stiprinimo, prie Islandijos sprendimo dėl atkurtos nepriklausomybės pripažinimo. Apdovanotas Sausio 13-osios medaliu ir „Garbės žvaigždės“ atminimo ženklu už veiklą tuo laiku. Daug metų rašo straipsnius aktualiais Lietuvos vidaus gyvenimo ir tarptautiniais klausimais, skaito pranešimus, dalyvauja televizijos ir radijo laidose. Ne kartą lankėsi Ukrainoje, bendravo su tiesioginiais revoliucinių įvykių dalyviais, skaitė paskaitas Kijeve, Odesoje, Mykolajeve, Dniepre.
Šiuo metu yra didžiausio Baltijos šalių portalo „Delfi“ apžvalgininkas.
Prasidėjus 2014 Rusijos agresijai Ukrainoje, 2015 ėmėsi rašyti romanų trilogiją „Ukrainos tridantis“, siekdamas aprašyti vykstantį istorinį lūžį. Trilogiją baigė 2022 m., jau įsiliepsnojus plataus masto karui.
Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 2023 m.

B i b l i o g r a f i j a:
Ukrainos tridantis. Prie bedugnės: romanas. – Vilnius: Baltos lankos, 2018.
Ukrainos tridantis. Juodas sniegas, raudonas dangus: romanas. – Vilnius: Baltos lankos, 2020.
Ukrainos tridantis. Dūris: romanas. – Vilnius: Baltos lankos, 2023.