/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Poezijos pavasaris 2018. Apdovanojimai

2018 birželio 4 d.

Penkiasdešimt ketvirtasis tarptautinis poezijos festivalis
POEZIJOS PAVASARIS 2018
Apdovanojimai

 

1. „Poezijos pavasario“ laureatu tapo ir Maironio premiją pelnė poetas Almis Grybauskas už eilėraščių rinkinį „Toli blizga“, kurį išleido leidykla „Homo liber“.

2. Dionizo Poškos premijos laureatas – poetas Algimantas Mikuta už eilėraščių knygą „Kelias į Laumes“, kurią išleido leidykla „Kauko laiptai“.

3. Vilniaus miesto mero premijos laureatas – poetas Vytautas Stankus už knygą „Skruzdžių skandinimas“, kurią išleido leidykla „Versus aureus“.

4. Vilniaus miesto savivaldybės Laimono Noreikos aktoriaus skaitovo prizininkai – aktoriai Balys Ivanauskas ir Artūras Dubaka.

5. Salomėjos Nėries premijos laureatė – poetė Indrė Valantinaitė už eilėraščių knygą „Trumpametražiai“, kurią išleido leidykla „Alma littera“.

6. Zigmo Gėlės premijos laureatas – Dovydas Grajauskas už pirmąją eilėraščių knygą „Apie reiškinius“, kurią išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

7. Jono Aisčio premijos laureatas – poetas Edmundas Janušaitis už eilėraščių rinkinį „Debesų sala“, kurį išleido leidykla „Naujasis lankas“.

8. „Poezijos pavasario“ premija už poeziją vaikams skirta poetei Daivai Čepauskaitei už knygą „Baisiai gražūs eilėraščiai“, kurią išleido leidykla „Žalias kalnas“.

9. „Poezijos pavasario“ prizas už pasaulio poezijos vertimus į lietuvių kalbą skirtas vertėjai Austėjai Merkevičiūtei už Ali Abdollahi knygos „Sielos smailė lanke“ sudarymą ir poezijos vertimus iš persų kalbos, kurią išleido Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga. (Prizas – dailininkės Marytės Gurevičienės meno kūrinys, galerija „Meno niša“)

10. „Poezijos pavasario“ prizas už lietuvių poezijos vertimus į kitas kalbas skirtas vertėjai Agnieszkai Rembiałkowskai (Lenkija) už Nijolės Miliauskaitės, Sigito Gedos ir Vlado Braziūno poezijos knygų vertimus. (Prizas – dailininkės Nijolės Vilutienės grafikos kūrinys)

11. „Poezijos pavasario“ prizas už eseistiką „Poezijos pavasario“ almanache skirtas literatūrologei dr. Audingai Peluritytei-Tikuišienei už esė „Pokalbiai su One“. (Prizas – dienraščio „Lietuvos rytas“)

12. „Poezijos pavasaris“ rengėjų prizas už literatūros sklaidą skirtas literatūrologei dr. Žydronei Kolevinskienei. (Prizas – dailininko Arvydo Kašausko tapybos kūrinys)

13. Moksleivių poezijos skaitymų „Augame kartu su eilėraščiu“ prizininkė – Akvilė Ližaitytė, Šakių „Žiburio“ gimnazija, IV klasė.

14. Poezijos ir dainuojamosios poezijos vakaro „Sueiliuotas pavasaris“ prizininkas – Simonas Bernotas.

15. Už įdomų debiutą „Poezijos pavasario“ almanache kultūros ir meno leidinio „Nemunas“ prizininkė – Samanta Kietytė.