/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Poezijos pavasario Kaune metu debiutuoja jau penkta autorė

Kristina Bačiulienė. „Slėpynės“ /eilėraščiai/. Dailininkė Vanda Padimanskaitė

Kristina Poderytė-Bačiulienė literatūros lauke ne naujokė – ji nuolatinė įvairių renginių, susitikimų dalyvė bei organizatorė, pedagogė, kruopščiai įsiskaitanti kritikė, tad juo džiugiau, jog ką tik pasirodė pirmoji šios autorės eilėraščių knyga „Slėpynės“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2020). Trumpuose egzistenciniuose eilėraščiuose poetė, iš dalies stebėdama bei fiksuodama pasaulį ir žmones, reflektuoja būtį ir save joje, vyksta vidinis dialogas ir pašnekesys su Dievu, kuris tampa atspirties tašku mąstant gyvenimo prasmės, vienišumo, baimės ir kt. temomis. Amžinajame gyvybės ir mirties cikle riba tarp šiapus ir anapus – plonytė, permatoma.

Tai tarptautinio poezijos festivalio Poezijos pavasaris 2020 Kaune metu išleista pirmoji poezijos knyga. Taip Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius siekia padėti debiutuoti gabiems šio miesto poetams: debiutantas pristatomas Poezijos pavasario-Maironio premijos laureato vainikavimo šventėje Maironio namų sodelyje, leidinys patenka į literatūrinio gyvenimo kontekstą, yra recenzuojamas respublikinėje kultūrinėje spaudoje, pristatomas visoje Lietuvoje. Tęstinis pirmųjų knygų leidimas parodo poezijos gyvastį, atsinaujinimą Kauno mieste.

Projektą iš dalies finansuojant Kauno miesto savivaldybės programai „Iniciatyvos Kaunui“, iki šiol jau pasirodė penki lyrikos debiutai: 2019 m. Ievos Rudžianskaitės eilėraščių rinkinys „Kita“ už poeziją, išsiskiriančią giliu filosofiniu podirviu, subtilia poetine kalba, stilingai parengtą pirmąją poezijos knygą šiemet įvertintas Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premija; 2018 m. susipažinome su Karolio Barecko („Skyrybos ženklas“) poezija, 2017 m. – Linos Buividavičiūtės („Helsinkio sindromas“), 2016 m. – Egidijos Šeputytės („Sekretai ir sekreterai“). Projekto bičiulė – leidykla „Kauko laiptai“.