Atgal į sąrašą

Poeto Mindaugo Peleckio knygų „Skubantys susapnuoti saulėtekiai“ ir „Kalbančių žuvų paradas“ pristatymas. Vakare bus atidaryta Ritos Daukšaitės fotografijų paroda „Už veidrodžio“.

2022 rugsėjo 27 d.

2022 m. spalio 4 d. 18.00 val. Rašytojų klube /K. Sirvydo g. 6, Vilnius/      

Poeto Mindaugo Peleckio knygų „Skubantys susapnuoti saulėtekiai“ ir „Kalbančių žuvų paradas“ pristatymas. 

Vakare dalyvaus knygų autorius Mindaugas Peleckis, fotomenininkė Rita Daukšaitė, roko vokalistas, pianistas, dainų kūrėjas Jokūbas Jankauskas, akustinis duetas atlikėjai Povilas ir Julijus Girdeniai.

Renginį moderuos  rašytojas Darius Pocevičius.

Vakare bus atidaryta Ritos Daukšaitės fotografijų paroda „Už veidrodžio“.


„Susitikimas su fotografija buvo išties netikėtas. Pati mėgau fotografuotis, tačiau fotografuoti tekdavo retkarčiais. Pirmoji mano daryta fotosesija – su Ernesta Žemaityte, turinčia cerebrinį paralyžių. Pasidalinus rezultatais viešoje erdvėje, fotosesija patyrė visišką fiasko. Pasirinkau žmogų turintį sunkią judėjimo negalią, tačiau nenorėjau to eskaluoti ir kaip tik nufotografuoti taip, kad negalios nesimatytų, o matytųsi merginos galios, kurių Ernesta turi apsčiai. Deja, iš karto to padaryti nepavyko. Tikslas buvo žmonių portretuose atspindėti jų stiprybes, charizmą ir tik tam žmogui būdingą autentiką. Kai stoviu prieš žmogų, matau nepakartojamą šedevrą. Žmogus yra gražus visuose savo išgyvenimuose.
Parodos pavadinimas – „Už veidrodžio“. Žmogus prieš mano veidrodinį fotoaparatą ir tuo pačiu už veidrodžio, nematantis savo atvaizdo. Ir visgi, dažniausiai, veidrodžiu tampa pats fotografas…“

Rita Daukšaitė


Renginys nemokamas.

Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse ir kt.

Smulkesnė informacija tel.: (85) 2629627;  (85) 2617727;