Atgal į sąrašą

Paulinos Pukytės knygos „Lubinas ir seradėlė“ pristatymas

2021 rugsėjo 15 d.

Rašytoja, menininkė Paulina Pukytė. Daivos Kairevičiūtės nuotrauka.

Rugsėjo 15 d. 18 val. „Vilnius skaito“ skaityklos sezono uždarymas.

Lietuvos rašytojų sąjunga drauge su „Vilnius skaito“ komanda kviečia šią progą drauge smagiai ir prasmingai paminėti naujausios rašytojos, menininkės Paulinos Pukytės knygos „Lubinas ir seradėlė“ pristatymu.

Leidyklos „Apostrofa“ išleistą knygą drauge su autore renginio metu pristatys rašytojas Alvydas Šlepikas, kalbos tyrinėtoja prof. dr. Jolanta Zabarskaitė. Pokalbį moderuos rašytoja, literatūros kritikė dr. Virginija Cibarauskė.

Apie knygą:

Rašytojos ir menininkės Paulinos Pukytės ketvirtoji knyga „Lubinas ir seradėlė“ pasirodo praėjus aštuoneriems metams po paskutiniosios šios autorės grožinės knygos „Bedalis ir labdarys“. Naujojoje knygoje, pasitelkdama prasmės-beprasmybės-citatos-banalybės tarpusavio priklausomybę, Pukytė toliau tyrinėja sau artimas nesusikalbėjimo, žmogaus padėties absurdiškumo, kalbos ir civilizacijos byrėjimo, laisvės ir jos nebuvimo temas. Dialogų, pjesių ir eksperimentinių eilėraščių – „žodžių skulptūrų, sumontuotų iš rastų kalbos daiktų“ (Laima Kreivytė) – forma rašytoja kalba apie žmonių tarpusavio santykius ir moters (ypač moters kūrėjos) situaciją, apsuptus išankstinių nusistatymų, tradicijų ir stereotipų, mikro ir makro istorijos vingių. Svarbus šios knygos bruožas – inter- ir meta-tekstualumas; joje naudojami ir perdirbami įvairūs jau egzistuojantys tekstai ir naratyvai.

Apie autorę:

Paulina Pukytė – rašytoja
ir menininkė. Rašo eksperimentinę
literatūrą, dramaturgiją, poeziją ir
kritinius straipsnius kultūros temomis.
Anksčiau išleista:
„Jų papročiai“ (Tyto Alba, 2005)
„Netikras zuikis“ (Apostrofa, 2008)
„Bedalis ir labdarys“ (Apostrofa, 2013)
„Kažkas yra“, katalogas (Artseria, 2021)

Partneriai: Vilnius skaito, leidykla „Apostrofa“.

Lietuvos rašytojų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.