Atgal į sąrašą

Pasirašytas svarbus memorandumas dėl Baltijos šalių literatūros sklaidos

2020 liepos 24 d.

Šiandien Kultūros ministerijoje susitikę Estijos, Latvijos ir Lietuvos kultūros ministrai pasirašė memorandumą, kuriuo susitarė parengti koordinuotą finansavimo schemą literatūros kūrinių, apdovanotų Baltijos Asamblėjos literatūros premija, vertimui ir leidybai. Iniciatyvą siekiama įgyvendinti jau nuo 2021 m. Memorandumas galios penkerius metus ir šalims neprieštaraujant bus savaime pratęsiamas toliau, jį įgyvendins trijų Baltijos valstybių Rašytojų sąjungos.

Estijos, Latvijos ir Lietuvos rašytojų sąjungos, bendradarbiaudamos projekte „Baltijos šalių literatūros organizacijų tinklas“, pastaruosius kelerius metus dėjo pastangas atkreipti Kultūros ministerijų ir pačios Baltijos asamblėjos dėmesį į problemą, kad prestižinės Baltijos asamblėjos premijos literatūrai laureatų kūriniai per retai verčiami į kitas dvi Baltijos šalių kalbas, nesulaukia atitinkamo dėmesio. Memorandumu užtikrinta Baltijos asamblėjos premija įvertintų kūrinių leidyba ženkliai prisidės prie Baltijos valstybių literatūros tarpusavio sklaidos ir leis trijų valstybių skaitytojams susipažinti su geriausiais Baltijos regiono rašytojais ir jų knygomis.

 

                                                                                                Lietuvos rašytojų sąjungos informacija

Iš kairės į dešinę: Estijos kultūros ministras Tõnis Lukas, Lietuvos rašytojų sąjungos tarptautinių programų koordinatorė Marija Mažulė, Lietuvos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Latvijos kultūros ministras Nauris Puntulis.