Atgal į sąrašą

Padėka ir kalėdiniai linkėjimai remiantiems Ukrainą

2023 gruodžio 21 d.

Mielieji,

sveikiname su Kalėdomis ir linkime visiems šviesių ir viltingų ateinančiųjų metų.

Dėkojame visiems prisidedantiems prie Literatūros fondo veiklos. Perduodame padėką ir linkėjimus iš Ukrainos – nuo gynėjų ir savanorių, rašytojų ir bibliotekininkų, karo medikų ir visų, kurie teisę į savo šalies laisvę ir savo gyvybę turi įrodinėti kasdien.

Prieš metus rengdamiesi pirmai kelionei neįsivaizdavome, ko tikėtis. Bet jūsų dosnumo ir solidarumo dėka Ukrainos gynėjams jau nugabenti 9 automobiliai, daiktų ir medicinos priemonių kariams už dešimtis tūkstančių eurų. Taip pat prisidėjome prie Černihivo vaikų bibliotekos atkūrimo.

Susipažinome su rašytojais, kurie ginklu gina savo Tėvynę – o tuo pačiu ir mus. Užmezgėme glaudžius ryšius su rašytojais, kurie savanoriauja nuo pirmųjų karo dienų. Regėdami jų ryžtą ir pasiaukojimą nebegalime sustoti, neturime teisės nuleisti rankų ir palikti juos pusiaukelėje į Pergalę.

Karui reikalingi milžiniški resursai, mūsų paramos apimtys gali užlopyti keletą metrų tūkstančio kilometrų ilgumo fronto linijoje. Bet – niekada nežinai, galbūt kaip tik tie metrai yra kritiškai svarbūs šioje Gėrio ir blogio kovos epopėjoje – juk mes siunčiame kariams ne tik daiktus, bet ir viltį. Kuo daugiau vilties suteikiame kitiems, tuo daugiau jos lieka mums.

Lietuvos rašytojų sąjungos literatūros fondo savanoriai
Marius Burokas, Laurynas Katkus, Donatas Petrošius

P. S. Fondo sąskaitoje – jau paaukota pusė reikiamos sumos dar vienam visureigiui nupirkti, sandėly – keturios dėžės su Tauragės rajono B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos savanorių numegztomis kojinėmis, pora dėžių taktinių prištinių. Planuose – šildyklių, medicinos priemonių pirkimai. Būsime dėkingi visiems, kurie prie mūsų 10-osios išvykos prisidės finansiškai, šiltais rūbais – ar skleisdami žinią apie mūsų veiklą. Ačiū.

Rekvizitai
Lietuvos rašytojų sąjungos literatūros fondas, banko sąskaita LT567300010002448298, paskirtis: „Parama Ukrainai“. Arba PayPal: buhalterija@rasytojai.lt