/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Naujos LRS leidyklos knygos: D. Dirgėla, 7 islandų poetai, L. Šimkutė

2016 gegužės 19 d.

 

Dainius Dirgėla „Re: plikos/ Stebėto jo užrašai“

Stipri, meniška, įtaigi, dvinarė poezijos knyga. Dainiaus Dirgėlos poezijos grožis ir malonumas skaitytojui. Malonumas – ne šiandieninio gyvenimo būdo žurnalo, o klasikinės filologijos prasme. 

Dainius Dirgėla poezijos skaitytojų atmintyje pirmiausiai iškyla kaip autorius iš poetų sambūrio „Svetimi“, XX a. paskutiniajame dešimtmetyje smarkiai drumstusio literatūros vandenis ir sukėlusio lietuvių literatūroje nemenką skersvėjį. 

Naujoje knygoje būties laikinumo bei kasdienybės absurdo pojūtis išreikštas informacinių  technologijų vartotojams suprantama kalba. Poetas rašo įvairiais stiliais ir žanrais, mėgsta paradoksus, tačiau nuolat sustoja prie vienos temos: žmogus laikinas. Lyrinis „aš“ – žaismingai ironiškas, jaunatviškas, nors nebe jaunuolis, melancholiškas, nes jaučia praeinamybę ir atsakomybės naštą.

Dailininkė Deimantė Rybakovienė

 

7 islandų poetai. Eilėraščių rinktinė

Būdami skirtingo amžiaus jie – iškiliausi savo kartos atstovai. Šia knyga Lietuvoje pirmą kartą pristatoma šiuolaikinės islandų poezijos panorama, pateikiamas savotiškas jos skerspjūvis, iš kurio matyti islandų poezijos kryptys ir kūrybiniai ieškojimai. Rinktinėje publikuojama septynių žymiausių XX a. Islandijos poetų kūryba – tai daugkartiniai įvairių prestižinių premijų bei nominacijų laureatai, nusipelnę literatūros kūrėjai, žinomi ne tik savo tėvynėje, bet ir užsienyje. Jų kūryba išversta į daugelį kalbų.

 Dailininkas Ramūnas Čeponis

Lidija Šimkutė „Baltos vaivorykštės = White rainbows“

Australijoje gyvenančios Lidijos Šimkutės poetinė kūryba – itin originali. Ji pasižymi lakoniška ekspresija, atsiverčiančia tylai, erdvei ir paslapčiai. Pačiuose eilėraščiuose ir erdvėje aplink juos glūdi kažkas neištarta ir neišsakoma. Jų įvaizdžiai juslingi ir lankstūs. Poetiniai akcentai perkeliami nuo mažyčių prie neaprėpiamų dalykų, tekstams būdingas jautrus bei rafinuotas spontaniškumas. 

Dailininkas Viačeslavas Jevdokimovas-Karmalita