Atgal į sąrašą

Naujausias Undinės Radzevičiūtės romanas „Pavojingi žodžiai”

Undinės Radzevičiūtės „Pavojingi žodžiai“ – šiuolaikinės kultūros metafora

Po dvejų metų pertraukos pasirodė prozininkės Undinės Radzevičiūtės naujas romanas „Pavojingi žodžiai“. Knygą išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, viršelį sukūrė dailininkas Zigmantas Butautis.

Europos Sąjungos literatūros premijos laureatės Undinės Radzevičiūtės devinta knyga ,,Pavojingi žodžiai‘‘ – tai šiuolaikinės kultūros metafora.

Kaip sakoma Biblijoje, pradžioje buvo Žodis. Ir jis buvo ne tas. Kiekviena šalis, kiekviena valstybė turėjo ir vis dar turi savo pavojingus žodžius. Žodžius, kurių geriau nesakyti, ir tokius, kuriuos geriau kartoti kuo dažniau. Nuo žodžių priklauso žmogaus vieta visuomenėje, jo sėkmė ir galimybės. Kartais po socialinių perversmų pavojingi žodžiai su pageidaujamais žodžiais susikeičia vietomis, bet ši knyga ne apie tai.

Režisierius Safyrovas po režisieriaus Odino mirties kaip palikimą gauna retai statomą Verdžio operą. Ir tai ne šiaip opera, o Opera, turinti pavojingą prietarą. Jos pavadinimo negalima ištarti viso. Pavadinime tik du žodžiai, ir režisierius turi pasirinkti arba vieną, arba kitą.

U. Radzevičiūtė yra baigusi meno istorijos, teorijos ir kritikos studijas Vilniaus dailės akademijoje, dirbusi tarptautinių reklamos agentūrų kūrybos direktore.

Per du dešimtmečius U. Radzevičiūtės išleistų ir perleistų knygų sąraše – juodojo humoro romanai „Strekaza“ ir „Frankburgas“, trumpos istorijos „Baden Badeno nebus“, romanai „Žuvys ir drakonai“ (Europos Sąjungos literatūrinė premija), „180“, „Kraujas mėlynas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos premija), „Grožio ir blogio biblioteka“ (Kūrybiškiausia metų knyga), „Minaretas ir 7“ ir naujausias  – „Pavojingi žodžiai“.

U. Radzevičiūtės kūrinių versta į 11 kalbų, į keturias iš jų po 2 kartus, o šiais metais pasirodys dar ir prancūziškas leidimas. Knygos nominuotos Metų knygos rinkimuose. 2022 m. rašytojai paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija. 2023 m. romanas „Žuvys ir drakonai” („Ryby a draci”) nominuotas Čekijos „’Magnesia Litera” apdovanojimui verstinės knygos kategorijoje.

Knygą įsigyti galite čia.