Atgal į sąrašą

Literatūros vertimų dirbtuvės Varšuvos universiteto Baltistikos centre

2021 gruodžio 20 d.

Varšuvos universiteto studentai verčia Vido Morkūno trumpąją prozą. Dr. Joannos Tabor nuotrauka

Praėjusią savaitę Varšuvos universitete įvyko lietuvių literatūros vertimų dirbtuvės studentams, studijuojatiems Baltistiką. Studentai vertė rašytojo Vido Morkūno trumpąją prozą, talkinant autoriui ir vertėjai Irenai Aleksaitei, išklausė paskaitą apie literatūros vertimą, surengė savo atliktų vertimų skaitymus.

Dėkojame Varšuvos universiteto Baltistikos centro komandai, ypač centro vadovei, dėstytojai dr. Joannai Tabor už šiltą priėmimą!

Lietuvos rašytojų sąjunga nuo 2016 m. bendradarbiauja su užsienio šalių universitetų Baltistikos centrais ir rengia ten besimokantiems lietuvių kalbos studentams grožinės literatūros vertimo dirbtuves. Į vertimo dirbtuves atvyksta studentams įdomus lietuvių rašytojas ir profesionalus literatūros vertėjas, skaitomos paskaitos apie literatūros vertimą ir jo subtilybes, vyksta vertimo dirbtuvės, konsultacijos su autoriumi ir vertėju, surengiami originalo ir vertimų skaitymai.

Lietuvos rašytojų sąjungos veiklą „Literatūros vertimų dirbtuvės Baltistikos centruose“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.