/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Literatūros miestai kviečia dalyvauti poetinėje Eurovizijoje „SlamOvision”

2022 rugsėjo 9 d.

Vilnius UNESCO literatūros miestas jungiasi į daugybę bendrų veiklų su kitais literatūros miestais visame pasaulyje! Viena iš jų – tarptautinis slemo eilėraščių atlikimo konkursas „SlamOvision”, kurį jau keletą metų organizuoja Notingamo literatūros miestas.

„SlamOvision” – tai smagi žodinė Eurovizijos versija, organizuojama UNESCO literatūros miestų, – taip konkursą pristato organizatoriai. Kiekvienas literatūros miestas savo sumanytu būdu organizuoja konkursą, kad atrinktų nacionalinį kandidatą ir pateikia konkursui iki 5 minučių trukmės slemo eilėraščio įrašą, parašytą ir atliktą bet kuria kalba. Jis turi būti įrašytas gyvai, be redagavimo. Finale dalyvaujantiems įrašams rekomenduojami subtitrai. Įrašai bus patalpinti „SlamOvision” internetinėje svetainėje, kur kiekvienas galės juos peržiūrėti, o vėliau – balsuoti. Šiais metais Notingamo UNESCO literatūros miestas bendradarbiauja su Notingamo Trento universiteto WRAP (Writing Reading and Pleasure) programa. Didysis finalas vyks 2022 m. gruodžio 6 d.

Vilnius UNESCO literatūros miestas kviečia siųsti slemo eilėraščių įrašus adresu ruta@vilniusliterature.lt iki š.m. spalio 14 dienos. Įrašo trukmė iki 5 minučių, jis turi būti įrašytas gyvai ir be redagavimo. Spalio 17 dieną gauti įrašai bus patalpinti Vilniaus UNESCO literatūros miesto Facebook paskyroje ir už juos galės balsuoti kiekvienas! Renkant finalistą, dalyvausiantį tarptautiniame konkurse pusę balsų lems publika, o pusę – profesionali komisija: atlikėjas, poetas, vienas iš slemo pradininkų Lietuvoje Žygimantas Kudirka-Mesijus; poetė ir dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė bei aktorius, rašytojas, slemo poezijos kūrėjas Marius Povilas Elijas Martynenko. 10 atrinktų dalyvių bus pakviesti į „SlamOvision” vakarą Vilniuje jau lapkričio mėnesį, o geriausiu pripažinto įrašo autorius dalyvaus „SlamOvision” didžiajame finale, kuris vyks gruodžio 6 d. Notingame!

„Vilnius prie literatūros miestų prisijungė tik praėjusių metų lapkritį, tai naujausias tinklo miestas, tačiau jau aktyviai dalyvauja įvairiose literatūros miestų iniciatyvose. Mūsų tikslas – skatinti ir palaikyti Vilniaus kūrėjus, informuoti juos apie galimybes visame pasaulyje. Tikimės sulaukti įrašų „SlamOvision” konkursui ir atstovauti savo miestui Notingame.“ – sako šiuo metu Melburne, UNESCO literatūros miestų metiniame susitikime dalyvaujanti Vilniaus UNESCO literatūros miesto direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

2021 m. lapkritį Vilniui suteiktas UNESCO literatūros miesto vardas. Paraiškai ruoštasi nuo 2018 metų bendradarbiaujant su partneriais – Lietuvos nacionaline UNESCO komisija, Lietuvos leidėjų asociacija, Lietuvos rašytojų sąjunga ir Vilniaus miesto savivaldybės centrine biblioteka. UNESCO literatūros miesto statusas yra nuolatinis.