Atgal į sąrašą

Literatūrinė Vlado Šlaito premija įteikta poetei Jurgitai Jasponytei

2019 gruodžio 12 d.

Šiais metais Literatūrinės Vlado Šlaito premijos laureate pripažinta poetė Jurgita Jasponytė. Ją škilmingai sveikino rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, pasidžiaugęs gražiu premijos teikimo renginiu bei jo tęstinumu.

Poetė Jurgita Jasponytė yra kilusi iš Zarasų krašto, studijavo Vilniuje, kur įgijo filologijos bakalauro ir literatūrologijos magistro laipsnį. Šiuo metu dirba Vilniaus miesto savivaldybės bibliotekoje. Rašytoja yra išleidusi dvi savo kūrybos knygas – „Šaltupė“ (2014) ir „Vartai Auštrieji“ (2019). Atsiimdama premiją, poetė džiaugėsi jos kūrybos įvertinimu, sakė, kad nemažai jos tekstų šiandien yra skirta Vilniui, nors ilgą laiką ten nesijautė sava, ilgėjosi gimtojo krašto, tačiau priėmus Vilnių kaip savą, atsivėrė ir kūrybinės galios. J. Jasponytė jau yra pelniusi Zigmo Gėlės premiją, abu jos poezijos rinkiniai 2015 bei 2019 metais buvo įtraukti į Metų knygos penketuką.

Šiemet sukanka 20 metų, kai 1999-aisiais Ukmergėje įsteigta Literatūrinė Vlado Šlaito premija. Per šį dvidešimtmetį premija buvo įteikta ir iš Ukmergės krašto kilusiems, ir kitų regionų bei kitose šalyse gyvenantiems kūrėjams. Vis tik premijos priešistorė daug senesnė – Ukmergės literatūrinė premija, skirta apdovanoti geriausio literatūros kūrinio autorių, šio krašto šviesuolių iniciatyva buvo įsteigta dar 1937 metais. Nors istorijos posūkiai nutraukė premijos gyvavimą, tačiau atgimusi ji nenutrūkstamai teikiama jau du dešimtmečius taip puoselėjant kraštiečio poeto Vlado Šlaito vardą, garsinant Ukmergę, skatinat poetus už jų kūrybą.

Daugiau skaitykite čia

 

Kristinos Darulienės nuotr.