/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Literatūros pamoka su poetu Tomu Venclova

2020 spalio 27 d.

Dalinamės pirmąja Rašytojų sąjungos literatūros pamoka, kurią veda poetas Tomas Venclova.
Projektas „Literatūros pamokos“ tęsis iki šių metų pabaigos. Jo metu planuojama publikuoti 10-ies pamokų ciklą, skirtą mokiniams, mokytojams ir tiems, kam smalsu, kaip ir kur gimsta knygos.
Tikime, kad virtualios poetų, rašytojų, vertėjų ir literatūros kritikų vedamos literatūros pamokos prasmingai paįvairins mokymosi procesą ir prisidės prie skaitymo kultūros skleidimo.
Lietuvos rašytojų sąjunga vykdo projektą „Literatūros pamokos“. Tai virtualių literatūros pamokų ciklas, skirtas Lietuvos mokiniams ir mokytojams. Tikimės, kad karantino sąlygomis tokios virtualios poetų, rašytojų, vertėjų ir literatūros kritikų vedamos literatūros pamokos pagelbės lituanistams, kurie privalo persiorientuoti į nuotolinį mokymą, o taip pat bus reikšmingas, prasmingas ir labai įtaigus jaunimo ugdymas. Kas galėtų geriau pristatyti ir paaiškinti mokiniams savo kūrybą, jeigu ne patys autoriai? Ypač esantys mokyklinėse programose. Norime, kad ir karantino metu nenutrūktų rašytojų bendravimas su Lietuvos vaikais, kad jie turėtų galimybę išgirsti ir pamatyti šiuolaikinius lietuvių rašytojus, kad galėtų apie literatūrą ir kultūrą sužinoti daug plačiau nei rašoma mokykliniuose vadovėliuose.

 

Lietuvos rašytojų sąjungos projektą „Literatūros pamokos“ remia Lietuvos kultūros taryba