/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos pakartoti leidimai

2023 lapkričio 16 d.

Balys Sruoga „Dievų miškas” – „Tikrai, ko vertos visos mano knygos, jei dvidešimtojo amžiaus viduryje civilizuotas Europos žmogus staiga žmogėdra darosi?“

Ši lietuvių literatūros klasiko B. Sruogos (1896-1947) atsiminimų knyga vertinama kaip vienas originaliausių veikalų Europos memuaristikoje apie konclagerius.

Savotiška tragikomedija proza – taip neįprastą stilių bei savitą fakto literatūros ir meninio vaizdo jungtį „Dievų miške“ apibūdino literatūrologas prof. Vytautas Kubilius.

Knygos pasakotojas yra savotiškas absurdo sistemos tyrinėtojas, todėl kūrinys įgauna universalų matmenį, liudija visą totalitarinę sistemą, o ne tik konkretų atvejį.

Naują leidimą palydi įdomios ir vertingos redakcinės pastabos.

Daugiau apie knygą – https://www.rsleidykla.lt/Knyga/grozine-literatura/Dievu-miskas-1/

Justinas Marcinkevičius – „Amžiaus pabaiga“

Solidžios apimties knygoje – eilėraščiai iš įvairių metų rinkinių, taip pat poemos „Donelaitis” ir „Mažvydas” bei esė „Taburetė virš galvos“ iš autoriaus mašinraščio, surasto aplanke, ant kurio buvo parašyta „Tik po mirties“.

Poetas yra pabrėžęs, kad rašytojas – ne istorikas, kad „virš visų istorinių paminklų ar jų griuvėsių gieda dabarties paukščiai“.

Rinktinę sudarė literatūros kritikas Valentinas Sventickas.

Daugiau apie knygą – https://www.rsleidykla.lt/Knyga/grozine-literatura/Amziaus-pabaiga-1/