/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Lietuvos rašytojų sąjungos atstovas Marius Burokas dalyvavo kasmetiniame Baltijos rašytojų tarybos susitikime Visbyje

2024 gegužės 15 d.

Šių metų gegužės 3-5 dienomis Švedijoje, Gotlando saloje, Visbyje esančiame Baltijos rašytojų ir vertėjų centre įvyko kasmetinis Baltijos rašytojų tarybos susitikimas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos rašytojų sąjungos atstovas Marius Burokas.

Susitikime su rašytojų ir vertėjų sąjungų bei organizacijų atstovais iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Estijos, Latvijos, Baltarusijos ir kitų šalių buvo kalbama apie šių šalių rašytojų ir vertėjų reikalus, aptariami įvairūs praktiniai bendradarbiavimo klausimai. Taip pat buvo surengti literatūros skaitymai, kuriuose skaitė Lietuvos, Estijos, Norvegijos ir Suomijos autoriai – tarybos dalyviai. Paskutinę susitikimo dieną buvo surengta ir diskusija apie mažųjų šalių literatūras bei literatūros ateitį.

Baltijos šalių rašytojų taryboje buvo kalbama apie Baltijos šalių rašytojų ir vertėjų centro ateitį, planuojama būsima jo veikla – įvairūs bendri vertėjų ir rašytojų susitikimai bei seminarai, buvo kalbama apie Ukrainos rašytojų didesnį įsitraukimą į centro veiklą (suplanuotas ir Ukrainos rašytojų vizitas, kuris įvyks per kitų metų susitikimą).

Skandinavijos šalių rašytojų sąjungų atstovai pasidalino savo organizacijų veiklos patirtimi – papasakojo, kaip šių šalių rašytojai informuojami apie savo teises, kaip mokomi sudaryti jiems palankias sutartis su leidyklomis, kaip ginamos ir saugomos autorių teisės, kaip globojami nauji sąjungų nariai ir jaunieji rašytojai.

Norvegų poetas Øyvind Rangøy taip pat pristatė naują, rašytojams skirtą rezidenciją, kuri netrukus ims veikti Rangøy saloje, esančioje Atlanto vandenyne, prie Norvegijos krantų.