/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Lietuvos rašytojų sąjunga ir asociacija „Bibliocite“ Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 metu surengs projektą „Lietuva Paryžiaus bibliotekose“

2024 balandžio 22 d.

Prancūzijoje rudenį prasidėsiantis Lietuvos sezonas pritraukė daugiau nei 500 abiejų šalių menininkų, ekspertų ir atlikėjų, kurie įvairiuose miestuose surengs per 300 skirtingų renginių.

Balandžio 15 dieną Lietuvos kultūros institutas pristatė išsamią Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 programą.

Džiaugiamės, kad Lietuvos rašytojų sąjunga bendradarbiaudama su partneriu Prancūzijoje asociacija „Bibliocite“ taip pat dalyvaus šiame projekte ir surengs dvi diskusijas „Lietuva Paryžiaus bibliotekose“, kuriose dalyvaus rašytojai iš Lietuvos.

Pirmoji asociacijos „Bibliocite“ drauge su Lietuvos rašytojų sąjunga organizuojama diskusija bus skirta Rusijos ir Ukrainos karo poveikio Europai aptarimui ir vyks lapkričio 26 d. Marguerite Yourcenar bibliotekoje. Diskusijos metu bus atskleidžiama Lietuvos ir jos menininkų pozicija šio karo metu bei aptariami Lietuvos menininkų Ukrainai teikiamos paramos būdai.
Renginyje dalyvaus politikos mokslų daktarė Emilija Pundziuté-Gallois ir Lietuvos rašytojų sąjungos nariai, Lietuvos rašytojų sąjungos literatūros fondo savanoriai nuo 2022 m. spalio teikiantys pagalbą Ukrainai: poetas ir vertėjas Marius Burokas bei poetas, vertėjas, eseistas Donatas Petrošius. Diskusiją moderuos Lietuvos rašytojų sąjungos narė, prozininkė, žurnalistė Vita Vilimaitė Lefebvre Delattre.

Antroji diskusija vyks lapkričio 28 d. Hôtel de Ville bibliotekoje. 
Šis renginys skirtas nagrinėti atminties ryšius tarp patyrusios sovietmetį kartos ir naujosios, kuri užaugo puoselėjant lietuvišką tapatybę ir kultūrą. Diskutuojama, kaip iš kartos į kartą perduodama Nepriklausomybės atkūrimo 1991 m. atmintis. Apie tai diskutuos sovietiniame bloke užaugę rašytojai ir tie, kurie subrendo jau nepriklausomoje Lietuvoje. 
Diskusijoje dalyvaus Lietuvos rašytojų sąjungos nariai: prozininkai Valdas Papievis ir Jurga Vilė bei istorikas, Julien Gueslin. Šią diskusiją moderuos žurnalistė, vertėja Marielle Vitureau.

Lietuvos sezoną Prancūzijoje įgyvendina Lietuvos kultūros institutas ir Prancūzų institutas Paryžiuje.