Atgal į sąrašą

Lietuvoje pristatyta Sakartvelo literatūra

2021 22 lapkričio d.

Lietuvos rašytojų sąjungos pastangomis šių metų pavasarį buvo išleista Šiuolaikinių Sakartvelo moterų apsakymų antologija „Sausas Mėnulio veidas“. Lapkričio 15 ir 16 dienomis vyko jos pristatymai Vilniuje ir Veliuonoje. Juose dalyvavo iš Sakartvelo atvykusios autorės, rašytojos Irma Archuashvili  ir Maka Ldokova, vertėja Lidia Giorgobiani  bei dėstytoja, filologė Mariam Manjgaladzė.  Kartvelų  literatūros  vakare Rašytojų klube dalyvavo antologijos sudarytoja literatūrologė dr. Solveiga Daugirdaitė ir redaktorė, rašytoja Danutė Kalinauskaitė bei poetas, vertėjas ir leidėjas Viktoras Rudžianskas, išleidęs jau ne vieną Sakartvelo rašytojų ir poetų knygą. Visi apgailestavo, kad į antologijos pristatymą negalėjo atskristi jos sumanytoja, Lietuvių literatūros „ambasadorė“ Sakartvele – vertėja Nana Devidzė, bet ji, nors ir sirgdama, virtualiai pasveikino susirinkusius.

         Renginio metu  rašytojoms ir jų tekstų vertėjoms padėkos raštus už lietuvių-gruzinų literatūrinių ir kultūrinių santykių skatinimą įteikė Pirmoji Sakartvelo ambasados sekretorė Salome Vekua ir LRS Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotoja prof. habil. dr. Vilija Targamadzė.

        Širdingai dėkojame J.E. Nepaprastajam ir įgaliotajam  Sakartvelo ambasadoriui Lietuvoje Levan Gvachliani, kuris, nors dėl ligos ir negalėjo dalyvauti vakare, bet labai širdingai prisidėjo prie kartvelių viešnagės ir vakaro organizavimo.

Taip pat buvo labai džiugu matyti Rašytojų klubo salėje tiek daug jaunimo, kuris padėjo mums „įgarsinti“ vakarą lietuvių ir kartvelų kalbomis, ypač Giorgi Kobakhidze ir Nino Inasaridzė, su kuriais visada smagu tiesti lietuvių-gruzinų kultūros tiltus!

         Gražų antologijos pristatymo vakarą suorganizavo ir Veliuonoje gyvenantys mūsų kolegos, rašytojai Violeta Šoblinskaitė ir Gasparas Aleksa bei jų bičiulės ir bičiuliai bibliotekininkai bei kultūrininkai. Jų lydimos viešnios galėjo aplankyti Panemunės ir Raudonės pilis, išgirsti įdomias jų istorijas, pabendrauti su vietos žmonėmis, paskanauti lietuviškų virtinukų.

          Smagią kelionę apvainikavo vakaras Veliuonos kultūros centre, kuriame netrūko ne tik nuoširdžių pokalbių, kartvelų prozos skaitymų, lietuvių liaudies dainų ir šokių, bet ir kartvelų vyrų ansamblio sugiedoto Lietuvos himno. Visiems širdingai dėkojame už šią lietuvių ir kartvelų rašytojų bičiulystę. 

        Renginius finansavo Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos rašytojų sąjunga bei Sakartvelo ambasada.