/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Kūrėjų komunikacija. Mokymai Rašytojų sąjungos nariams

2023 lapkričio 15 d.

Literatūros kūrėjų, knygų autorių vaidmuo per pastaruosius kelis dešimtmečius smarkiai keitėsi. Leidyba, kaip ir kitos kūrybinės industrijos, stačia galva nėrė į platų medijų lauką, nes taisyklės čia paprastos – nepritrauksi dėmesio – neparduosi. Tačiau toli gražu ne visa reklama yra gera reklama, ypač kai kalbame apie autorius, kuriais skaitytojai pasitiki, žavisi, jų knygoms skiria ne vieną valandą ir dieną iš savo gyvenimo.

Literatūros (ir ne tik) kūrėjams skirtuose mokymuose labai koncentruotai apžvelgsime naujųjų medijų komunikacijos pavojus ir galimybes. Mokymų temos apims tris svarbias dalis: 1) kaip išnaudoti tai, ką jau puikiai mokate, 2) kokius namų darbus dar reikia pasidaryti, 3) kaip užbėgti pavojams už akių.

Aptarsime:

  • kas yra vadinamoji „rašytojo platforma“ ir kaip ją kurti pačiam (arba ko jokia leidykla už jus nepadarys)?
  • ar reikia, kiek reikia ir kaip reikia kurti savo asmenines interneto svetaines, socialinių medijų paskyras? Jei taip, tai kiek verta tam skirti laiko ir jėgų?
  • ką reiškia būti tarp meninės ir ekonominės vertės – kada literatūros kūrinys tampa produktu ir ko iš jo tikisi vartotojai (čia kalbėsime ne apie rašymą, bet apie knygas lydinčius „specialius pasiūlymus“ – parašus, suvenyrus, tinklaraščius, prenumeratą, įvairius kūrinio formatus ir net sutelktinio finansavimo platformas bei temų lobyną žurnalistams)?
  • cancel culture pavojus – kaip atpažinti raudonas vėliavėles ir nepridaryti sau meškos paslaugų?
  • kaip atsakyti į nepatogius klausimus nepatogiose situacijose (nutinka visko: skyrybos, pikti kaimynai, kelių eismo pažeidimai, bendražygių paklydimai, teismo procesai, nelaimingi atsitikimai ir pan.)?
  • kad savam kieme pranašu nebūsi, tad pasidairysime į įdomesnius užsienio autorių komunikacijos pavyzdžius: Olga Tokarczuk, Serhiy Zhadan, Margaret Atwood, Brandon Sanderson, Neil Gaiman, Maya Angelou ir kt.

Mokymai vyks gruodžio 7 d. nuo 14 iki 16 valandos nuotoliu („Zoom“ platformoje, nuoroda bus atsiųsta užsiregistravusiesiems į mokymus) ir gyvai (Rašytojų sąjungos patalpose, K. Sirvydo g. 6, Vilnius). Registracija į mokymus vyksta užpildant šią anketą.

Mokymų įrašas bus patalpintas Lietuvos rašytojų sąjungos interneto svetainėje ir „Youtube“ kanale.

Mokymus ves komunikacijos ekspertė, humanitarinių mokslų daktarė Rūta Latinytė, turinti 20 metų patirtį ryšių su visuomene srityje, dirbusi „Bitė Lietuva“ atstove spaudai, leidyklos „Šviesa“ ryšių su visuomene vadove, konsultavusi šimtus klientų. Rūta šiuo metu dėsto Vilniaus, Vilniaus Gedimino technikos ir Mykolo Romerio universitetuose bei tyrinėja šiuolaikinės visuomenės procesus.

Rūta Latinytė

Mokymus finansuoja Lietuvos kultūros taryba.