Atgal į sąrašą

Kornelijaus Platelio kūrybos vakaras

2021 birželio 3 d.

Birželio 3 d., 18 val., kviečiame Lietuvos rašytojų sąjungos Facebook paskyroje tiesiogiai stebėti poeto Kornelijaus Platelio kūrybos vakarą, kuriame bus pristatoma jo nauja poezijos knyga „Korijantys veidrodžiai“ bei poezijos rinktinė „Susitikimai prieblandoje“.

Šiais metais knygą „Korijantys veidrodžiai“ išleido leidykla „Odilė“, praėjusių metų pabaigoje Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto leidykla išleido literatūrologės doc. dr. Audingos Peluritytės-Tikuišienės sudarytą Kornelijau Platelio poezijos rinktinę „Susitikimai prieblandoje“.

Knygas drauge su poetu, eseistu, vertėju Kornelijumi Plateliu renginio metu pristatys literatūrologė, Vilniaus universiteto docentė Audinga Peluritytė-Tikuišienė bei humanitarinių mokslų daktaras Darius Kuolys.

Kornelijus Platelis apie savo naujausią poezijos knygą „Korijantys veidrodžiai“:

„Gal ir per daug čia apie tikrovę ir jos atspindį sąmonėje, apie pirmosios nepažinumą ir antrojo nepatikimumą. Korijantis veidrodis gal ir perša iliuziją, jog tikrovė gali sutapti su atspindžiu kaip nors kitaip, negu nustojant būti. O tam juk nereikėtų gaišti brangaus korijimo laiko iki kokios nors demencijos, pakaktų ir nelaimingo atsitikimo mirksnio. Tad tebūnie iliuzija – poetinis vaizdas. Jis pats įsakmiai tampa savyje užsisklendusia „tikrove“. Persislenka riba tarp stebimojo ir stebėtojo, mąstymas virsta žiūra. O veidrodis sau ramiai korija toliau, kol lieka tik juodas šešėlius atspindintis stiklas.“

 

Apie dalyvius:

Kornelijus Platelis, poetas, eseistas, vertėjas, Nacionalinė kultūros ir meno premijos laureatas (2002), gimė 1951 m. Šiauliuose. Yra išleidęs 12 poezijos rinkinių, dvi esė knygas, išvertęs T.S.Eliot, Seamus Heaney, Ezra Pound, Robert Bringhurst poezijos rinkinius, Czesławo Miłoszo „Lenkų literatūros istoriją“, parašęs komentarus Senajam Testamentui. Nuo 1990 m. jis yra „Poetinis Druskininkų ruduo“ valdybos pirmininkas. Jo kūryba versta į daugiau kaip dvi dešimtis pasaulio kalbų, poezijos rinkiniai išleisti anglų (3), bulgarų, italų, lenkų, slovėnų kalbomis.

Audinga Peluritytė – Tikuišienė (PhD., Vilniaus universiteto docentė) gimė Vilniuje, Lietuvoje. Lietuvių kritinėje spaudoje dalyvauja nuo 1992, nuo 2003 yra publikavusi keletą knygų apie šiuolaikinę lietuvių literatūrą, surengusi keletą tarptautinių konferencijų. Kornelijaus Platelio rinktinės „Susitikimai prieblandoje“ (2020) sudarytoja ir įvadinio straipsnio autorė.

Darius Kuolys – gimęs ir užaugęs Vilniuje. Baigęs lituanistikos studijas Vilniaus universitete. Humanitarinių mokslų daktaras, senosios Lietuvos literatūros, kultūros ir idėjų istorijos tyrinėtojas. Dviejų akademinių monografijų ir kelių dešimčių straipsnių autorius. Šiuo metu Lietuvos literatūrai skirtus kursus dėsto Vilniaus universitete.

 

Lietuvos rašytojų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.