Atgal į sąrašą

Jubiliejiniai skaitymai | „Metams“ – 30!

2021 sausio 18 d.

 

 

Sausio 26 d., 18.30 val., kviečiame stebėti jubiliejinius „Metų“ skaitymus.

Dalyvauja: Marius Burokas, Laura Sintija Černiauskaitė, Aidas Marčėnas, Kornelijus Platelis, Renata Šerelytė, Alvydas Šlepikas.

Taip pat girdėsime Nijolės Miliauskaitės, Juditos Vaičiūnaitės, Sigito Gedos ir Jurgio Kunčino „Metuose“ skelbtus tekstus. Juos skaitys aktoriai Justinas Narvidas ir Joana Narvidė.

Renginio vedėjas: „Metų“ vyr. redaktorius Antanas Šimkus.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos Facebook paskyroje.

Renginys Facebook’e: Jubiliejiniai skaitymai | „Metams“ – 30!

_________________________________________

Literatūros žurnalas „Metai“ šiemet mini 30 leidybos metų. Neatsitiktinai daug dėmesio jame skiriama grožinei kūrybai, kuri skaitytojus pasitinka išsyk po įžanginių puslapių. Per metus literatūrai skiriame beveik 40 autorinių lankų. Tai būtų keliolika poezijos knygų arba bent keli romanai.

Kiekviename numeryje publikuojami naujausi, niekur neskelbti poetų ir prozininkų kūriniai: tokie, kurie dar tik pateks į būsimas knygas, bet jau nebėra juodraščiai, todėl „Metų“ skaitytojai juos įvertina bene pirmieji.

Per 30 metų leidybos susikaupė nemažai istorijų, atspindinčių įvairius rašytojų kūrybos etapus. Juk ne vienam rašytojui publikacija šiame leidinyje sutapo su debiutu. Dar daugiau suskaičiuotume atvejų, kai autoriai savo ką tik parašytus kūrinius pasiūlo „Metams“, taip tęsdami savo stiprių publikacijų tradiciją žurnale.

Jubiliejiniai „Metų“ skaitymai – proga apie tai išgirsti daugiau ir švęsti su gera literatūra.

Renginio partneris: Lietuvos rašytojų sąjunga.