/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Ingos Abelės romano „Potvynis“ pristatymas

2023 spalio 23 d.

2023 m. spalio 24 d. 18.30 val. Rašytojų klube / K. Sirvydo g. 6, Vilnius

Kviečiame į Ingos Abelės romano „Potvynis“ pristatymą. Tai – ketvirtoji Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Lietuvos rašytojų sąjungos su partneriais Latvijoje ir Estijoje įkurtos serijos „Naujoji klasika. Baltijos Asamblėjos premijos laureatų kūryba“ knyga.

Į Vilnių atvyksianti rašytoja I. Abelė (g. 1972) – viena žymiausių ir kūrybingiausių latvių rašytojų. Jos romane „Potvynis“ patirsime jaunos moters gyvenimo istoriją Latvijai atgavus nepriklausomybę XX a. dešimtajame dešimtmetyje. Ramią vaikystę senelės namuose keičia nelengvos patirtys ir išgyvenimai. Nelinijiniškai perkonstruotu laiku atsidursime asmenybės brendimo ir vertybinio pasirinkimo kryžkelėse.


„Potvynis“ 2009 m. apdovanotas prestižine Baltijos Asamblėjos premija.

„Įkalinti. Įkalinti gyvybėje. Įsiklausykite į šiuos žodžius. Jie įkūnyti Ingos Abelės romane „Potvynis“. Laikas jame teka ne pirmyn, o atgal. Suaugę mes dabar vėl tampame vaikais. Amžinasis variklis. Kaip jį suvokti gyvenime? Kaip sugauti kalboje? Reikia būti žodžio meistru, prakalbinančiu gyvenimišką išmintį. O kartu – išsaugoti neprarastą vaiką savyje. Ne visi tai pajėgia, bet Ingai Abelei pavyko. Juk jūs jautėte tą potvynį? Būtent toks yra „Potvynis“ – šiuolaikinės latvių literatūros jūros švyturys.“

Nora Ikstena

Renginyje dalyvaus: rašytoja Inga Abelė, aktorė Rasa Samuolytė, vertėja Eglė Žilinskaitė. Autorę kalbins Lietuvos rašytojų sąjungos tarptautinių projektų koordinatorė Indrė Valantinaitė.

Romanas išleistas vertimų serijoje „Naujoji klasika. Baltijos Asamblėjos premijos laureatų kūryba“. Knygos leidybą finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, išleido Lietuvos rašytojų sąjunga. Iš latvių kalbos romaną išvertė Jurgis Banevičius, redagavo Lolita Petrašiūnaitė, korektorė – Lidija Girevičienė, dailininkė – Deimantė Rybakovienė.


Įsigyti knygą galite čia: https://www.rsleidykla.lt/…/grozine…/romanai/Potvynis/

Nuoroda į knygos pristatymo renginį Facebook: https://www.facebook.com/events/266701276334200


Renginys nemokamas.

Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse ir kt.

Smulkesnė informacija tel. 8 5 2629627, 8 5 2617727.