/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Gundegos Repšės romano „Bogenė“ pristatymas / susitikimas su autore

2022 lapkričio 29 d.

2022 m. gruodžio 13 d. 18.00 val. Rašytojų klube / K. Sirvydo g. 6, Vilnius

Svarbu! Renginys iš 2022 m. lapkričio 30 d. yra perkeliamas į 2022 m. gruodžio 13 d.

Kviečiame į antrosios Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Lietuvos rašytojų sąjungos su partneriais Latvijoje ir Estijoje įkurtos serijos „Naujoji klasika. Baltijos Asamblėjos premijos laureatų kūryba“ serijos knygos Gundegos Repšės romano „Bogenė“ pristatymą.

Į Vilnių atvyksianti rašytoja Gundega Repšė (g. 1960) – viena reikšmingiausių Latvijos prozininkių, daugybės romanų, biografinių ir literatūrinių esė autorė, aktyvi šalies literatūrinio gyvenimo dalyvė.

2000 m. rašytoja apdovanota Latvijos Metų literatūros premija už geriausią literatūrinį darbą – romaną „Īkstīte“ („Coliukė“). 2018 m. G. Repšei paskirta garbinga Baltijos Asamblėjos premija už istorinių romanų serijos „Mes. Latvija, XX šimtmetis“ idėją, koncepcijos sukūrimą ir kuratorės darbą išleidžiant 13 šio ciklo knygų, taip pat už romaną „Bogenė“, kuris priklauso šiai serijai ir vainikuoja visą romanų ciklą.

„Romanas „Bogenė“ – ryškus G. Repšės kūrinys, nukeliantis į laikotarpį, kai latvių tautą neramino artėjančio Antrojo pasaulinio karo nuojauta, o Sovietų Sąjunga, prisidengdama tautų draugystės lozungais, grobuoniškai aneksavo Latviją.
Romano tematika aktuali ir šiandien, tos pačios šalies sukelto karo bei grėsmės artimiausioms kaimynėms ir visam pasauliui akivaizdoje. „Bogenė“ – vertinga knyga mums ir ateities kartoms, nes neišmoktos istorijos pamokos kartojasi.
Kūrinio kalba nepaprastai turtinga, vaizdingai prisodrinta Latvijos tarmių elementų. Čia susipina ne viena siužetinė linija, romano tekstas kuria sudėtingą daugiaplanį pasaulį, kurį persmelkia jame cirkuliuojančios stiprios emocinės ir energetinės srovės, įvairūs žmonių santykių laukai ir jų tarpusavio ryšių tinklai, istoriniai įvykiai ir lemtingi valdžios instancijų pasireiškimai. Visos tautos tragediją skausmingai reflektuoja tragiškas pagrindinės herojės ir jos šeimos likimas, o klausimas „už ką?..“ romane tebeskamba ir prabėgus daugybei metų“, – teigia vertėjas Jurgis Banevičius.

Renginyje dalyvaus rašytoja Gundega Repšė, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė, vertėjas Jurgis Banevičius, autorę kalbins Lietuvos rašytojų sąjungos tarptautinių projektų koordinatorė Indrė Valantinaitė. Romanas išleistas vertimų serijoje „Naujoji klasika. Baltijos Asamblėjos premijos laureatų kūryba“. Knygos leidybą finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, išleido Lietuvos rašytojų sąjunga, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Iš latvių kalbos romaną išvertė Jurgis Banevičius, redagavo Lolita Petrašiūnaitė, dizaineris – Aleksejus Muraško.

Užsisakyti knygą galite čia: https://www.rsleidykla.lt/Knyga/Bodege/