Atgal į sąrašą

Erikos Drungytės knygos „Kalnas ir miestas“ pristatymas

2021 18 kovo d.

Koliažui panaudotos nuotraukos: Erikos Drungytės (fotografavo Laura Vansevičienė) ir Laimos Kreivytės (fotografavo Tomas Petreikis).

 

Kovo 23 d., 18 val., kviečiame Lietuvos rašytojų sąjungos facebook paskyroje tiesiogiai stebėti poetės Erikos Drungytės naujo eilėraščių rinkinio „Kalnas ir miestas“ pristatymą.

Praėjusių metų pabaigoje knygą išleido leidykla „Kauko laiptai“, ją drauge su autore renginio metu pristatys rašytoja Laima Kreivytė.

Apie knygą

Erikos Drungytės eilėraščių knygoje „ Kalnas ir miestas“ esama Vakarų ir Rytų kultūrų dermės. Dedikacijų gausa bei literatūrinės, filosofinės, mitologinės nuorodos leidžia skaitytojui susiorientuoti ir nepasiklysti poetiniuose labirintuose. Apie labirintą, beje, užsimenama ne be reikalo – šį įvaizdį poetė pasitelkia pavaizduodama išorinius ir vidinius žmogaus įvykius, koreliuojančius su nesustabdomu pasaulio ritmu, cikliškumu, mirtimi ir atsinaujinimu. Jungdama skirtingus motyvus, autorė primena, kad tikrovė, kurią mes patiriame yra ne kas kita, kaip prieštaringų išgyvenimų ir potyrių dėlionė: vaikystė ir branda, trauminės patirtys ir išminties skaidrumas, pokalbis su kitu ir su savimi – visa pasirodo lyg įvairiaspalvio pasaulio audinio skiautės. Tad šioje poezijoje nėra nieko nereikalinga, viskas tarpusavyje susipynę, susiraizgę, „viskas ir viskas yra apvalu, ir viena iš kita išnyra be galo, be krašto“.

Apie kalbėtojas

Erika Drungytė – poetė, vertėja, kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ vyriausioji redaktorė. Humanitarinių mokslų daktarės laipsnį apgynė parašiusi disertaciją apie Vytautą P. Bložę. Jos bibliografijoje – 5 eilėraščių rinkiniai, kelios vertimų knygos. Apdovanota svarbiomis literatūrinėmis premijomis.

Laima Kreivytė – rašytoja ir kuratorė, Vilniaus dailės akademijos dėstytoja. Dirbo kultūros savaitraščiuose „7 meno dienos“ ir „Literatūra ir menas“. Išleido poezijos rinkinius „Sapfo skai(s)tykla“ (2013) ir „Artumo aritmetika“ (2019), sudarė knygas apie dailininkę Mariją Teresę Rožanskaitę ir tapytoją Kęstutį Zapkų. Kuravo per 60 parodų Lietuvoje ir užsienyje, tarp jų Lietuvos paviljoną 53 Venecijos bienalėje ir Nacionalinės dailės galerijos pastovią ekspoziciją.

Skaityti interviu – Erika Drungytė: „Pirmąją knygą norėjau sukalti geležiniais žodžiais, kad ji atrodytų vyriška“

Klausytis eilėraščių – Poetė Erika Drungytė skaito savo eilėraščius

Lietuvos rašytojų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.