/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

Estų poetės Enės Mihkelson eilėraščių rinkinio „Bokštas“ pristatymo akimirkos

2022 lapkričio 15 d.

Spalio pabaigoje Rašytojų klube (Sirvydo g. 6, Vilnius) buvo pristatyta pirmoji Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Lietuvos rašytojų sąjungos su partneriais Latvijoje ir Estijoje įkurtos serijos „Naujoji klasika. Baltijos Asamblėjos premijos laureatų kūryba“ knyga. Tai – prieš penkerius metus amžinybėn iškeliavusios estų poetės Enės Mihkelson eilėraščių rinkinys „Bokštas“.

Knygos leidybą finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, o išleido Lietuvos rašytojų sąjunga, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. Eilėraščius iš estų kalbos išvertė Agnė Bernotaitė-Jakubčionienė, knygą parengė redaktorė Janina Riškutė, specialioji redaktorė – Judita Malininaitė. Knygos dizainą sukūrė dailininkas Aleksejus Muraško.

Įsigyti šią knygą galite čia: https://www.rsleidykla.lt/…/gro…/poezija-pjeses/Bokstas/

Nuotraukose – akimirkos iš knygos pristatymo renginio, kuriame sveikinimo žodį tarė Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė Birutė Jonuškaitė ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Profesionaliosios kūrybos ir tarptautiškumo politikos grupės patarėja Rūta Lazauskaitė.

Enės Mihkelson kūrybą ir gyvenimą išsamiau pristatys svečiai iš Estijos: dr. Aija Sakova, literatūrologė, poetė, prozininkė, Enės Mihkelson draugijos įsteigėja ir prozinės kūrybos tyrėja, bei Arne Merilai, literatūrologas, Tartu universiteto dėstytojas, vienas iš šių metų Enės Mihkelson tyrimų stipendijos laureatų. Agnė Bernotaitė-Jakubčionienė pasidalino savo patirtimi rengiant eilėraščių rinkinį „Bokštas“ ir išvertė svečių pranešimus į lietuvių kalbą.

Kviečiame pasiklausyti Enės Mihkelson eilių iš rinkinio „Bokštas“, skambėjusių Lietuvos radijo programoje „Vakaro lyrika“:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000242075/vakaro-lyrika-indre-valantinaite-skaito-enes-mihkelson-eiles

Fotografė – Gintarė Grigėnaitė.