Atgal į sąrašą

Balandžio skaitymai: Vaiva Grainytė, Akvilė Kavaliauskaitė, Rima Juškūnė

2021 gegužės 4 d.

 

2021 m. balandžio 27 d. Rašytojų sąjungos Facebook paskyroje tiesiogiai transliuoti Balandžio skaitymai. Dalinamės įrašu.

 

Renginyje dalyvauja rašytojos Akvilė Kavaliauskaitė, Vaiva Grainytė, Rima Juškūnė. Renginį veda literatūros kritikė Neringa Butnoriūtė.

 

Apie dalyves

 

Vaiva Grainytė – prozininkė, dramaturgė, poetė, įvairių straipsnių ir tarpdisciplininių projektų autorė. Jos knygos – esė knyga „Pekino dienoraščiai“ (2012) ir poezijos rinktinė „Gorilos archyvai“ (2019) – nominuotos „Metų knygos“ rinkimuose ir įtrauktos į kūrybingiausių knygų dvyliktuką. Rašytoja – 6 tarptautinius apdovanojimus Europoje pelniusios operos „Geros dienos!“ (2013) libreto autorė, o antrasis kartu su Lina Lapelyte ir Rugile Bardžiukaite sukurtas performansas-opera „Saulė ir jūra“ 2019 m. Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje apdovanotas „Auksiniu liūtu“. Autorės ir jos kolegių veikla įvertinta Jaunojo menininko premija, „Auksiniu scenos kryžiumi“, Boriso Dauguviečio auskaru ir Nacionaline kultūros ir meno premija.

 

Rima Juškūnė, g. 1979, išleidusi dvi poezijos knygas: “Irisai” (2015) ir “Perikonas” (2018). Jose, pasitelkiant gausias įvairaus – intymaus, socialinio, biologinio, kalbinio – kūno metaforas, kuriamas poetinis pasaulėvaizdis pradžios impulsą randa registruojamose patirtyse, tačiau vėliau paklūsta vidinei eilėraščių logikai ir estetikai. Tekstai gana įvairūs: nuo minimalistinių poros eilučių iki viename eilėraštyje plėtojamų kelių siužetinių linijų, o jų geografija plyti tarp Lietuvos, Danijos, Grenlandijos ir Norvegijos. Baigusi lietuvių, danų filologiją, komunikaciją, dirbusi skaitmeninių medijų dizainere, autorė šiuo metu doktorantūroje gilinasi į intermedialią danų literatūrą, verčia iš danų ir lietuvių kalbų.

 

Akvilė Kavaliauskaitė yra žurnalistė, rašytoja, lektorė. Jos novelių rinkinys „Kūnai“ (Balto, 2020 m.) nominuotas „Metų knygos rinkimuose“, portalo „15min“ geriausių knygų rinkimuose. Savo naujausioje knygoje „Kūnai“ autorė it stebuklo ieško momento, kurį skaitytojas išgyveno pats, tačiau dar nebuvo sau tiksliai įvardinęs; bando užčiuopti jausmų atspalvius, kuriems apibūdinti sunku rasti žodžių. Taip pat Akvilė rengia LRT laidą „(Ne)emigrantai“, nuolat rašo spaudoje, yra scenarijų ir kitų tekstų autorė, veda kūrybinio rašymo mokymus.

 

Neringa Butnoriūtė, g. 1989, literatūros kritikė, humanitarinių mokslų daktarė. Šiuo metu kuruoja interneto projektus literatūros mėnraštyje „Metai“, domisi naujausia lietuvių literatūra, ypač poezija, ir apie tai rašo kultūros leidiniams, Vytauto Didžiojo universitete dėsto poetikos ir kūrybinio rašymo kursus.

 

 

Lietuvos rašytojų sąjungos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba