Atgal į sąrašą

Aušra Kaziliūnaitė „Skalvojoje“ pristato J. Cocteau „Orfėją“

2014 sausio 17 d.

Kino klasikos vakarus atgaivinusi „Skalvija“ kviečia žiūrėti prancūzų klasiko J. Cocteau juostą „Orfėjas“ (Orpheus, 1950). Tai šiuolaikiška mito apie Orfėją ir Euridikę interpretacija, išaukštinanti meilę, meną ir jų pergalę prieš mirtį. J. Cocteau pasakoja universalią istoriją apie prieštaringų jausmų kankinamą menininko prigimtį, kartais egoistišką, destruktyvią.

Seansą sekmadienį 18.40 val. „Skalvijoje“ (A. Goštauto g. 2/15) pristatys poetė Aušra Kaziliūnaitė.

Cocteau interpretacijoje Orfėjas – poetas. Kartu ir – tarpininkas tarp materialaus pasaulio ir paprastam žmogui nepasiekiamų metafizinių paslapčių. Kūrybinio įkvėpimo jis semiasi gaudydamas radijo signalus.

J. Cocteau juostoje poetą vilioja Mirtis. Jai menininkas jaučia nepaaiškinamą trauką, nepaisant to, kad namuose laukia gražuolė Euridikė. Pavydėdama Orfėjo Mirtis pasiglemžia Euridikę.

Įasmeninant mirtį kuriamas anapusinis pasaulis įgaunantis apčiuopiamą, žmogišką pavidalą. Į 6-ojo dešimtmečio Paryžių perkeltas mitas išlieka aktualus ir šių dienų žmogui.

J. Cocteau garsėjo Antikos ir šiuolaikinės kultūros jungčių paieškomis. Menininkas atgaivino antikinius mitus prancūzų teatre, paryškino jų sąsajas su dabartimi ir šiuolaikine kultūra. Jis parašė pjeses „Antigonės“, „Karaliaus Edipo“ motyvais, sukūrė kino trilogiją „Orfėjas“ („Poeto kraujas“, 1930 m., „Orfėjas“, „Orfėjo testamentas“, 1960 m.).

Daugiau informacijos apie Orfėjo seansą http://www.skalvija.lt/orfejas/3926

„Orfėjo“ anonsas:

{youtube}yPiJnW09qzc{/youtube}

                                                                                                              Rasytojai.lt info