Atgal į sąrašą

Apdovanoti geriausių 2019 m. knygų vaikams kūrėjai

2020 05 birželio d.

Gegužės 31 d., Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse, apdovanojimų ceremonijos, vykusios Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, metu paskelbti geriausi 2019 m. vaikų literatūros kūrėjai. Rašytojai, iliustruotojai, vertėjai apdovanoti septyniose kategorijose. Aštuntoji premija skirta už skaitymo skatinimo veiklą.

Prano Mašioto premija už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams įteikta rašytojui Selemonui Paltanavičiui už knygą vaikams „Sniego žmogelių žiema“ (leidykla „Alma littera“). Premija skirta už skaidrų ir skambantį žodį, atidų žvilgsnį į pasaulį, kuris bežiūrint tampa stebuklingas, ir tikros žiemos jausmą.

Už geriausią paveikslėlių knygą apdovanota Ieva Babilaitė už knygą „(Ne)vienas“ (leidykla „Tikra knyga“), Domicėlės Tarabildienės premija už gražiausią metų knygą skirta Monikai Vaicenavičienei už knygos „Kas yra upė?“ (leidykla „Tikra knyga“) iliustracijas, Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą skirta Dovilei Zavedskaitei už knygą vaikams „Lietus ir skafandras“ (Išleido Paramos ir labdaros fondas „Švieskime vaikus“). ugenijos Stravinskienės premija už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą vaikams – Alvydai Gaivenienei už Maja Lunde knygos „Sniego sesė“ vertimą iš norvegų kalbos  (leidykla „Tyto alba“). Adomo Druktenio premija už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą paaugliams – Urtei Liepuoniūtei už Siiri Enoranta knygos „Graudaragio užkalbėjimas“ vertimą iš suomių kalbos (leidykla „Tyto alba“). Premija už geriausią metų negrožinę knygą įteikta Monikai Vaicenavičienei už knygą vaikams „Kas yra upė?“ (leidykla „Tikra knyga“), na o Vinco Aurylos premija už vaikų literatūros tyrinėjimus, sklaidą ar skaitymo skatinimo veiklą – Sigutei Chlebinskaitei už aukštos kokybės tęstinę ir plačių užmojų iniciatyvą – kūrybinę studiją „Knygų šalis“, aktualinančią knygos meną ir jos kūrėjus, knygos kultūrinę bei estetinę vertę tarp jaunųjų skaitytojų.

Šaltinis: ibbylietuva.lt