Atgal į sąrašą

90-metį švenčiančiai poetei Aldonai Elenai Puišytei įteikti Kauno miesto burmistro bei LR Seimo medaliai

2020 09 sausio d.

Sausio 4 d. 90-mečio jubiliejų pasitikusi rašytoja Aldona Elena Puišytė – talentinga sudėtingo likimo poetė, eseistė, vertėja, jau ne vieną dešimtmetį gyvenanti ir kurianti Kaune. Ji dalyvavo rezistenciniame pasipriešinime okupacijai, bendradarbiavo antisovietinio pogrindžio spaudoje, 2007 m. A. E. Puišytei suteiktas Lietuvos laisvės kovų dalyvės (rezistentės) teisinis statusas.

Poetė išleido per dešimt eilėraščių ir poemų rinkinių, poezijos knygų vaikams, memuarų, esė, yra Poezijos pavasario bei kitų įvairių literatūrinių premijų laureatė, buvo nominuota Nacionalinei premijai. Pasak Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininko Gedimino Jankaus, „jos lyrika ypatinga – čia sutelpa vidinės harmonijos paieška, senosios lietuvių ir baltų mitologijos motyvai, maldos ir meditacijos aidai. Kūryboje itin ryški labai reta vydūniškoji triada – Asmuo-Tauta-Pasaulis. Poetė kūrybinga, darbšti ir kupina vidinės jėgos; ji neseniai išleido naujausią savo lyrikos rinkinį „Vienintele neišsakoma būtie“. A. Puišytės talentas kaip ankstesnėse, taip ir naujausioje poezijos knygoje atsiskleidžia visu savo universalumu, tai aukšto stiliaus sakralinės ir tautinės savivokos poezija“, – įsitikinęs jis.

Iškilaus jubiliejaus proga už gyvenimo kūrybos pasiekimus poetei skirtas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis, taip pat ji pagerbta pasidabruotu LR Seimo medaliu. „Mano poezija nieko negali pakeisti, ji gali tik priminti, kad yra kur kas gilesnių dalykų, brangesnių vertybių už kasdienybės triukšmą“, – sako Aldona Elena Puišytė.

 

LRS Kauno skyriaus informacija

 

Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus poetei Aldonai Elenai Puišytei įteikė Kauno miesto ir LR Seimo dėmesio ženklus. Mildos Kiaušaitės fotografija