/home/rasytojai/domains/rasytojai.lt/public_html/wp-content/themes/rasytojai-theme/single.php on line 25
" class="text-uppercase fw-bold small">Atgal į sąrašą

51-ojo tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2015“ apdovanojimai

2015 birželio 3 d.

1. Poezijos pavasario laurus ir Maironio premiją pelnė – Vladas Braziūnas už eilėraščių knygą „Stalo kalnas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

2. Dionizo Poškos premijos laureatas – Stasys Jonauskas už eilėraščių rinkinį „Laikas išeina pats“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

3. Vilniaus miesto savivaldybės Laimono Noreikos premijos laureatas – Paulius Šironas.

4. Vilniaus miesto mero premijos laureatas – Vitalijus Asovskis už eilėraščius apie Vilnių ir knygą „Осенняя бухгалтерия“ („Rudens buhalterija“).

5. Salomėjos Nėries premijos laureatas Vainius Bakas – už eilėraščių knygą „Kas vėjo – vėjui“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

6. Zigmo Gėlės-Gaidamavičiaus premijos laureatė Jurgita Jasponytė – už eilėraščių knygą „Šaltupė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

7. Vaikų poezijos laureatas – Sigitas Poškus už istorijų ir eilėraščių ciklą vaikams „Pusryčių skaitiniai“ ir „Pietų skaitiniai“ (Klaipėdos universiteto leidykla).

8. Poezijos pavasario prizas už pasaulio poezijos vertimus į lietuvių kalbą skirtas Jonui Liniauskui – už Vladzimiro Niakliajevo knygos „Polonezas” vertimą į lietuvių kalbą.

9. Poezijos pavasario prizas už lietuvių poezijos vertimus į rusų kalbą skirtas Anai Gerasimovai už Antano A. Jonyno knygos „Sonetai ir kiti eilėraščiai“ ir Gintaro Patacko knygos „Mažoji Dieviškoji Co/Малая Божественная Ко“ vertimus.

10. Už esė almanache „Poezijos pavasaris 2015“ – prizininkas Tomas Taškauskas.

11. Už profesionalumą palydint poezijos knygas skaitytojams – prizininkė Aldona Ruseckaitė.

12. Už įdomų debiutą „Poezijos pavasario“ almanache – savaitraščio „Nemunas“ prizininkė Olga Dedova.

13. Poezijos ir dainuojamosios poezijos vakaro „Sueiliuotas pavasaris“ prizininkas Nojus Saulytis.

14. Moksleivių poezijos skaitymų „Augame kartu su eilėraščiu“ prizininkas Jonas Kuprevičius (Vilniaus Užupio gimnazija).